10.07.2015. 17:06
Latvijas U20 izlase šodien Eiropas čempionāta finālturnīra trešajā mačā visnotaļ pārliecinoši pārspēja B grupas pastarīti Bulgāriju (84:64) un nodrošināja vismaz trešo vietu, kas garantē iekļūšanu nākamajā kārtā un vietu pirmo 12 izlašu vidū.

Latvijas izlase aizvakar piekāpās vienai no turnīra favorītēm Serbijai, bet šodien tai pretim stājās Bulgārija, kurai šī pēdējā spēle grupā un tai bija palikušas vairs tikai niecīgas cerības uz iekļūšanu pirmajā trijniekā. Spēli Latvijas jaunieši iesāka nedaudz veiksmīgāk, taču pirmās ceturtdaļas izskaņā iniciatīvu pārņēma bulgāri, arī izvirzoties vadībā.

Latvija pirmajā ceturtdaļā ielaida 25 punktus, taču tad sekoja desmit aizsardzībā ļoti veiksmīgi nospēlētas minūtes un ielaisti tikai desmit punkti. Ar rezultativitāti tikmēr izcēlās Rihards Lomāžs, un Latvija izrāvās desmit punktu vadībā pēc pirmā puslaika (45:35).

Spēles lūzums bija panākts, un Latvijas basketbolisti nepieļāva nekādus jaunus pārsteigumus. Ar atbrīvotu spēli uzbrukumā, kurā ietilpa gan desmit precīzi tālmetieni, gan vairāki efektīvi danki, pārsvaru izdevās palielināt arī virs 20 punktiem un svinēt uzvaru ar 84:64.

Ar 18 punktiem Latvijas izlases rindās rezultatīvākais bija Lomāžs, kurš trāpīja trīs no četriem tālmetieniem un izcēlās arī ar četrām pārtvertām bumbām. 14 pievienoja Rolands Šmits, kuram ar deviņas atlēkušās bumbas, bet 13 punkti Dāvja Geka kontā. Gekam piecas pārtvertas bumbas, bet kopumā mūsu izlase piespieda bulgārus kļūdīties 21 reizi.

Latvijas izlase savu pēdējo spēli apakšgrupā aizvadīs rīt pret Izraēlu, kura šodien pārliecinoši piekāpās Serbijai (74:100). Serbi jau nodrošinājuši vietu nākamajā kārtā, kurā iekļūs trīs labākās grupas izlases, tāpat kā to paveikuši Latvijas izlases spēlētāji. Pat ja Grieķija pamanās uzvarēt serbus, bet Latvija zaudē Izraēlai, Grieķijai un Latvijai būs pa divām uzvarām, bet Latvija uzvarēja savstarpējā mačā.

23:25, 22:10, 17:13, 22:16Latvija: Lomāžs 18, Šmits 14, Geks 13, Mežnieks 12, Žvīgurs 7, Gludītis 6, Pļavnieks 4, Engers 3, Pāže 3, Mālmanis 2, Strādnieks 2, JaunzemsBulgārija: Iļjevs 12, Ivkovs 12, Milovs 10, Hadzhiruševs 7, Vangelovs 7, Šekulovs 3, Vasiļjevs 3, Peičinovs 3, Georgijevs 3, Stavrevs 2, Kočevs 2, Dimitrovs 0