12.07.2014. 20:36
Eiropas U20 čempionāta basketbolā grupu turnīru ar uzvaru noslēgusi Latvijas izlase, kas cīņā par ceturto vietu grupā ar rezultātu 84:67 pieveica Ungārijas vienaudžus. Turpinājumā Latvijas basketbolistus gaida cīņa par palikšanu A divīzijā.

Vakar pēc Lielbritānijas negaidītā panākuma pār mājinieci Grieķiju (69:66) noskaidrojās, ka Latvijai gadu pēc Eiropas vicečempiontitula izcīnīšanas šajā vecuma grupā nāksies cīnīties par palikšanu elites sabiedrībā jeb A divīzijā. Līdz ar to spēle pret Ungārijas vienaudžiem lielā mērā bija tikai formalitāte un cīņa par pirmo uzvaru šajā turnīrā.

Noslēdzošo spēli grupu turnīrā efektīgi sāka Iļja Gromovs un Ivars Rihards Žvīgurs, divu ar pusi minūšu laikā trīs reizes triecot bumbu grozā no augšas un izvirzot savu komandu vadībā ar 8:4. Līdz ceturtdaļas vidum ungāriem padevās 9:0 izrāviens, bet turpinājumā Latvijas U20 izlase atguva iniciatīvu un uzvarēja pirmo desmitminūti ar rezultātu 24:18.

Otrās ceturtdaļas sākumā lieliski turpināja spēlēt Dāvis Geks un Rolands Šmits, palielinot Latvijas komandas pārsvaru līdz 14 punktiem (35:21). Ceturtdaļas otrajā pusē ungāri nedaudz atspēlējās, bet kontroli pār spēli saglabāja latvieši, dodoties lielajā pārtraukumā pie labvēlīga rezultāta 49:41. Nozīmīga loma pirmajā puslaikā bija Latvijas izlases rezervistiem, kuri kopā guva 26 punktus, kamēr Ungārijas komandā visus punktus guva pamata piecinieks.

Trešajā ceturtdaļā cīņa ritēja punkts punktā, nevienai no komandām nespējot veikt kādu nopietnu izrāvienu. To ar viena punkta pārsvaru spēja uzvarēt latvieši, kaut mazliet, bet nostiprinot savu vadību. Ceturtās ceturtdaļas ievadā laukumā dominēja Roberts Krastiņš, gūstot astoņus punktus un ļaujot savai komandai veikt 14:0 izrāvienu. Ungārijas komanda bija salauzta bez nekādām iespējām atspēlēties. Līdz ar to Latvijas U20 izlase izcīnīja pirmo uzvaru šajā čempionātā ar rezultātu 84:67, tālāk turpinot cīņu par palikšanu A divīzijā, pirmajā spēlē tiekoties ar Bulgārijas U20 izlasi, kas D grupā nespēja izcīnīt nevienu uzvaru.

Šajā mačā rezultatīvākais Latvijas izlasē bija Dāvis Geks, gūstot 24 punktus (2pts 6/8, 3pts 4/5). Tikmēr attiecīgi 16 un 14 punkti Rolanda Šmita un Roberta Krastiņa rēķinā, bet pie "double-double" tika Iļja Gromovs, atzīmējoties ar 12 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām. Ungārijas izlases labā attiecīgi 18 un 16 punktus guva Martons Molnars un Benedeks Varadi.

Ungārija U20 - Latvija U20 84:67 (24:18, 25:23, 18:17, 17:9)Latvija U20: Geks 24, Šmits 16, Krastiņš 14, Gromovs 12 (10 ab), Žvīgurs 5, Pāže 4, Pasečņiks 4 (7 ab), Lasmanis 4, Gludītis 1, Pļavnieks, Štelmahers, Engers.