18.07.2014. 16:35
Eiropas U20 basketbola čempionātā par 15. vietu būs spiesta spēlēt Latvijas izlase, kas šodien vairākkārt prata atspēlēties cīņā pret Vācijas vienaudžiem, bet beigās tomēr piekāpās tiem ar rezultātu 62:67.

Abām komandām bija jāizcīna divas uzvaras, lai tiktu pie iespējas cīnīties par 13. vietu šajā Eiropas čempionātā. Ja Latvijai ar diviem panākumiem pietika otrajai vietai grupā, tad Vācija sliktākas gūto un zaudēto punktu attiecības dēļ bija spiesta palikt otrajā vietā, kas šīs komandas saveda kopā, lai noskaidrotu, kura spēlēs par 13., bet kura par 15. vietu.

Krietni labāks spēles sākums padevās Vācijas U20 izlasei, kas jau pēc nepilnām divām ar pusi spēlētām minūtēm pretiniekiem lika ņemt minūtes pārtraukumu pie rezultāta 9:2. Rezultāta starpība sasniedza arī astoņu punktu atzīmi, bet tad divus metienus pēc kārtas realizējas Rolands Šmits, bet Iļja Gromovs trieca bumbu grozā no augšas. Kopumā Latvijas basketbolisti veica 11:0 izrāvienu, kas uz neilgu laiku ļāva izlīdzināt spēli. Otrās ceturtdaļas pirmajā pusē laukumā pilnībā dominēja Latvijas U20 izlase, izvirzoties vadībā ar 29:17. Diemžēl pēc kāpuma nāca arī kritums, vāciešiem atbildot ar 13:2 izrāvienu, pirmajam puslaikam noslēdzoties ar rezultātu 31:30 Latvijas U20 izlases labā.

Trešās ceturtdaļas pirmajā pusē komandas izcēlās ar visai vāju metienu precizitāti, kas neveicināja rezultāta augšanu. Latvijas basketbolistiem ar pretinieku groza iekarošanu veicās krietni sliktāk, vāciešiem veicot 10:2 izrāvienu, kas deva septiņu punktu pārsvaru (40:33). Latviešiem tā arī neizdevās atrast pretargumentus Vācijas basketbolistu spēlei trešajā ceturtdaļā, kas ceturto lika sākt ar nopietnu deficītu - 39:47.

Izšķirošās spēles daļas pirmajās minūtēs bija vērojams pārliecinošāks sniegums Latvijas U20 izlases izpildījumā, bet ar to vēl bija par maz. Pēc kārtējā minūtes pārtraukuma latviešu izrāvienu ievadīja Kristapa Pļavnieka un Rolanda Šmita precīzie tālmetieni, ar kuriem iepriekš nebūt nebija veicies. Četras minūtes un 15 sekundes līdz pamatlaika beigām savus pirmos punktus spēlē guva arī Kristaps Gludītis, pēc ilgāka pārtraukuma atjaunojot līdzsvaru uz rezultāta tablo (53:53). Līdz ar to izšķirošie notikumi spēlē varēja sākties. Vāciešiem ātri izdevās iegūt četru punktu vadību, kas izrādījās izšķiroši. Pēdējā minūtē Gludītis realizēja divus tālmetienus, bet ar to izrādījās par maz. Vācieši noturēja nelielo pārsvaru, uzvarot spēlē ar rezultātu 67:62.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 15 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Ismets Akpinars, bet 14 punkti un 12 atlēkušās bumbas Johanesa Tīmana kontā. Latvijas komandas labā 14 punktus guva Rolands Šmits, bet 12 punkti un 12 atlēkušās bumbas Iļjas Gromova rēķinā.

Latvijas basketbolistus šajā spēlē pievīla metienu precizitāte no distances, realizējot vien piecus no 25 metieniem. Iegrieza arī pieļauto kļūdu skaits, kas bija par sešām vairāk nekā pretiniekiem (20-14). Nevar nepieminēt latviešu biklo spēli uzbrukumā, uz ko norāda vien pieci izmestie soda metieni, kamēr vācieši tādus izpildīja 24.

Līdz ar to Latvijas U20 izlase būs spiesta spēlēt par 15. vietu, tiekoties ar Krievijas un Bulgārijas izlašu savstarpējās spēles zaudētāju.

Latvija U20 - Vācija U20 62:67 (17:15, 14:15, 8:17, 23:20)Latvija U20: Šmits 14, Gromovs 12 (12 ab), Lasmanis 8, Gludītis 8, Žvīgurs 6, Pasečņiks 6, Pļavnieks 5, Štelmahers 3, Pāže, Krastiņš, Geks, Engers.

Izmantotie resursi:FIBA Europe

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa