08.11.2015. 13:52
Latvijas U-20 hokeja izlase sestdien Baltkrievijā "Grodno Cup" pārbaudes turnīra pēdējā spēlē ar rezultātu 5:2 apspēlēja mājiniekus baltkrievus, izcīnot trešo panākumu trīs aizvadītajos mačos.

Sākums gan labāks padevās mājiniekiem, kas sestajā minūtē izvirzījās vadībā, tomēr astoņas sekundes pirms pirmās trešdaļas beigām Gatis Sprukts vairākumu noslēdza ar rezultāta izlīdzināšanu (1:1). Elvis Stefans Jansons jau pašā otrās trešdaļas sākumā izvirzīja vadībā latviešus, bet turpinājumā baltkrievi uzņēma apgriezienus. Otrajā trešdaļā, kad kopumā komandas nopelnīja 34 (!) soda minūtes (un tikai viens sods bija lielāks par divām minūtēm - 10 minūtes Spruktam), Dāvis Gustavs Grigals atvairīja visus 20 pretinieku metienus (latvieši pa vārtiem meta astoņas reizes) un neļāva rezultātam mainīties.

Pēdējās trešdaļas sākumā mazākumā Rihards Puide panāca jau 3:1, bet dažas minūtes vēlāk Marks Lazarevs iemeta vēl vienus, noliekot baltkrievus nokdaunā (4:1). Vienus vārtus mājinieki atguva un izskaņa nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču tas rezultātu nedeva. Gluži pretēji - Puide iemeta ripu tukšajos vārtos, pieliekot punktu uzvarai mačā - 5:2.

Par labāko mača spēlētāju tika atzīts Rūdolfs Balcers, kurš atdeva rezultatīvu piespēli Puides pirmajā un komandas trešajā vārtu guvumā, izdarīja septiņus metienus pa vārtiem un maču pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu (+3).

Grodno Cup: (Grodņa, Baltkrievijā)