21.01.2017. 15:03

Latvija turnīru uzsāka ar otro vietu grupā, vispirms cīnoties neizšķirti ar baltkrieviem (2:2), tad zaudējot mājiniekiem un topošajiem finālistiem krieviem (0:1) un izšķirošajā spēlē ar 4:1 sakaujot Indiju. Ceturtdaļfinālā sekoja sāpīgs zaudējums pendelēs grieķiem (0:0, 7:8), bet pusfinālā par 5.-8. vietu ar 2:1 tika apspēlēta Slovēnija. Arī slovākiem pēc otrās vietas grupā (0:0 pret Kazahstānu un Lietuvu, 1:0 pret Azerbaidžānu) sekoja zaudējums pendelēs (1:1, 2:3 pret Sanktpēterburgu), bet iepriekšējā mačā viņi pieveica bulgārus (3:1).

Basovs salīdzinājumā ar maču pret slovēņiem pamatsastāvā veica četras izmaiņas. Vārtos atgriezās Daniils Isačenko, bet pirmoreiz sākumsastāvā devās centra aizsargs Armands Snarskis un kreisās malas pussargs Kristers Aldis Puriņš un otro reizi – smailes uzbrucējs Marks Smuļko. Līdz ar to šajā turnīrā kaut sekundi uzspēlēja pilnīgi visi spēlētāji, bet tikai divi – Edgars Borisovs un Oskars Soroka – ne reizi neizgāja starta vienpadsmitniekā. Jau otro spēli pēc kārtas rezervē palika kapteinis Vladislavs Soloveičiks, un otro spēli pēc kārtas pat pieteikumā nebija Jāņa Grīnberga.

Spēles sākumā momentu netrūka pie abiem vārtiem. Vispirms divas lieliskas iespējas bija slovākiem – pirmajā epizodē tikai aizsarga izklupiens pēdējā brīdī izjauca izgājienu viens pret vienu, bet otrajā pretinieki piedeva, no teicamas pozīcijas sitot pāri. Tikmēr Latvija atbildēja ar draudīgiem un ātriem pretuzbrukumiem, divreiz tiekot labās pozīcijās no 16-18 metriem – ja pirmajā momentā bumba lidoja pretējās sānu līnijas virzienā, tad nākamajā reizē tā aizspurdza gar pašu tālo vārtu stabu.

Un uzreiz pēc tam slovāki atklāja rezultātu – 15. minūtē pēc centrējuma no labās malas precīzi ar galvu sita "Žilina" dublieru uzbrucējs Roberts Boženīks (1:0). Puslaika turpinājumā dominēja Slovākija, regulāri jau mūsu laukuma pusē apturot Latvijas izlases centienus ar īsām piespēlēm pa zemi pāriet no aizsardzības uzbrukumā. Par laimi, slovāki vairākkārt piedeva kļūdas aizsardzībā, tādējādi saglabājot intrigu.

Basovs otrajā puslaikā veica tikai vienu spēlētāju maiņu, Viktora Čebotarjova vietā sūtot Danielu Pelci – Čebotarjova funkcijas vidējās līnijas labajā flangā pārņēma līdzšinējais labās malas aizsargs Iļja Savčenko, kura vietu savukārt ieņēma kreisās malas aizsargs Roberts Ķipsts. Pēc pārtraukuma slovāku spiedienu izdevās mazināt un izlīdzināt cīņas gaitu, taču joprojām biežāk un kvalitatīvāk uzbruka pretinieki, kuri 86. minūtē arī pilnībā izšķīra spēles likteni. Isačenko centās glābt un nogāza pretinieku, taču to, vai tiesnesis būtu nozīmējis pendeli, tā arī nenācās uzzināt, jo atlēkusī bumba nokļuva pie Boženīka, kurš pielika mačam punktu (2:0).

Augstāko vietu Granatkina kausā Latvija ieguva 2006. gadā, kad astoņu komandu konkurencē ieņēma ceturto pozīciju, bet sestā vieta ir otrais labākais sasniegums, kopš piedalās vismaz 12 vienības. Labākā ir piektā vieta pirms gada, kas tika iegūta cīņā tieši pret slovākiem – 2:2 pamatlaikā un 4:3 pendelēs. Cīņas par 3. un 1. vietu vēl sekos, bet mūsu Baltijas kaimiņienes Igaunija (0:1 pret Moldovu) un Lietuva (3:1 pret Irānu) ierindojās attiecīgi 12. un 13. pozīcijā. Šā vecuma Latvijas izlasi novembrī sagaida 2018. gada Eiropas U19 čempionāta kvalifikācija Horvātijā, kur bez mājinieces būs jātiekas arī ar Dāniju un Sanmarīno.

Latvija – Slovākija 0:2 (0:1)Vārti: Boženīks 15', 86'.Brīdinājumi: Ķipsts, Čudars, Smuļko – BedjačsLatvijas pamatsastāvs: Isačenko (RFS) – Ķipsts (Liepāja), Snarskis (Daugavpils), D. Litvinskis (Daugavpils), Savčenko (RTU/Skonto) – Saveļjevs (Babīte), Čudars (ŠFS), Petunovs (RTU/Skonto) – Puriņš (Smiltene), Smuļko (RTU/Skonto), Čebotarjovs (ŠFS).

Vakar pirmo uzvaru Attīstības kausa izcīņā Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā izcīnīja Igora Stepanova vadītā 2000. gadā dzimušo puišu izlase, kas pirmajā cīņā par 10.-12. vietu apspēlēja armēņus (4:1). Pirms tam grupu turnīrā Latvija zaudēja gan baltkrieviem (0:2), gan slovākiem (0:1), gan somiem (1:5) un palika pēdējā vietā. Ar diviem vārtiem Latvijas rindās pagaidām rezultatīvākais ir Kristers Tobers, kurš realizējis divus 11 metru soda sitienus, bet pa vieniem vārtiem ir Raenam Tālbergam, Maksimam Toņiševam un Renāram Varslavānam. Pēdējo spēli turnīrā Latvija aizvadīs rīt, kad plkst. 9:30 pēc Latvijas laika tiksies ar gruzīniem.

Izmantotie resursi:Мемориал Валентина Гранаткина / Valentin...