15.01.2017. 18:39

Latvijas izlase grupā ierindojās otrajā vietā, cīnoties neizšķirti ar baltkrieviem (2:2), minimāli zaudējot mājiniekiem krieviem (0:1) un uzvarot indiešus (4:1), savukārt Grieķija sāka ar zaudējumu Tadžiskistānai (0:1), bet pēc tam sagrāva Igauniju (4:0) un Bulgāriju (4:0). Salīdzinājumā ar pēdējo spēli Basovs pamatsastāvā veica vienu izmaiņu, Robertu Ķipstu sūtot Igora Kovaļkova vietā, bet grieķiem bija četras izmaiņas, tai skaitā vārtsarga pozīcijā.

Basova vadītā valstsvienība pirmoreiz turnīrā neielaida nevienus vārtus un pamatlaikā ar grieķiem cīnījās neizšķirti 0:0, tādēļ pusfināliste tika noteikta 11 metru sitienu sērijā, kuru sāka grieķi. Latvija kļūdījās jau pirmajā sitienā, kad Nikolaoss Vucelass tvēra Kristera Čudara apakšējā stūrī raidīto bumbu, bet trešajā sērijā revanšējās Daniils Isačenko, atvairot Mihailaka Buča sitienu.

Devītajā sērijā Marinoss Papadogeorgakis sita pāri vārtiem un Latvijai bija iespēja izcīnīt uzvaru, tomēr vēl augstāk sita Ķipsts. Desmito sēriju ar precīzu sitienu iesāka Afanasioss Kostanisioss, bet Daniela Pelča sitiens diemžēl tika atvairīts un grieķi pendelēs uzvarēja ar 8:7. Latvijas izlasē 11 metru sitienus iesita Jānis Grīnbergs, Vladislavs Soloveičiks, Aleksejs Saveļjevs, Marks Petunovs, Marks Smuļko, Iļja Savčenko un Dmitrijs Litvinskis.

Pusfinālu cīņā par 5.-8. vietu Latvijas izlase aizvadīs trešdien, kad plkst. 11:00 pēc Latvijas laika tiksies ar Kazahstānas un Slovēnijas 1/4 fināla neveiksminieci. No pārējām Baltijas valstīm Igaunija ar 2:1 vakar pieveica Indiju un spēlēs par 9.-12. vietu, bet lietuvieši šodien pendelēs zaudēja Moldovai (2:2, 3:4) un cīkstēsies par 13.-16. vietu.

Grieķijas U18 – Latvijas U18 0:0, 8:7 p.s.s.Latvijas pamatsastāvs: Isačenko, Ķipsts, D. Litvinskis, Pelcis, Savčenko, Soloveičiks, Petunovs, Saveļjevs, Čudars, Grīnbergs, M. Regža

Izmantotie resursi:Мемориал Валентина Гранаткина / Valentin...Trāpītava, šautuve Trāpītava, šautuve Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties