17.08.2018. 16:44

Pēc uzvaras astotdaļfinālā pār Izraēlu Latvijas U16 izlase ceturtdaļfinālā spēkojās ar Turciju, ciešot bezierunu zaudējumu ar 30 punktu starpību. Latvijas šodienas mazā pusfināla (cīņā par 5.-8. vietu) pretiniece Grieķija savukārt astotdaļfinālā bija droši apspēlējusi Igauniju, bet ceturtdaļfinālā guva tikai 41 punktu pret iespaidīgi spēlējošo Spānijas U16 izlasi.

Latvijai izdevās maču sākt ar izrāvienu 7:0, jau pirmajā uzbrukumā gūstot punktus ar „alley-oop” piespēles palīdzību. Grieķiem gan drīz vien izdevās atgūties, un pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar Latvijas izlases divu punktu pārsvaru (18:16).Arī otrajā ceturtdaļā mūsu U16 puišiem izdevās neliels izrāviens (35:28), uz kuru grieķi prata atrast atbildi un puslaika pārtraukumā doties ar nelielo deficītu 36:39, izmantojot to, ka puslaika pēdējās četrās minūtēs Latvija guva tikai trīs punktus.Ar punktu gūšanu trešajā ceturtdaļā klājās arvien grūtāk, un veiksme tālmetienos joprojām bija ļoti epizodiska. Grieķi tikmēr ar tālmetieniem neaizrāvās un spēja iegūt sev nelielu pārsvaru, kas, latviešiem par nelaimi, pēdējā ceturtdaļā pastāvīgi turējās 6-9 punktu robežās.Pēdējā minūtē Kristians Šulcs un Krišs Helmanis īsā intervālā guva piecus bezatbildes punktus, pievelkot līdz 64:69, turklāt 25 sekundes pirms beigām grieķu spēlētājs Koloveross trāpīja tikai vienu no diviem sodiņiem. Taču nelielo cerību stariņu neļāva izmantot kārtējās neveiksmes tālmetienos, un beigās nācās samierināties ar zaudējumu 64:73.Latvijas izlases rindās četri spēlētāji guva vismaz desmit punktus, bet rezultatīvākais bija Toms Liepiņš ar 14 punktiem. Ričards Vanags tikmēr trāpīja trīs no astoņiem tālmetieniem, nedaudz uzlabojot Latvijas statistiku šajā ziņā, bet kopumā tālmetieni tika izmantoti daudz un neprecīzi, trāpot tikai astoņus no 43. Visa Grieķijas izlase izmeta četrreiz mazāk trejaču (2/12), un tās rindās ar 16 punktiem labākais bija Aleksandross Nikolaidis.

Latvijas U16 izlases pretiniece cīņā par septīto vietu Eiropā noskaidrosies šovakar otrajā mazajā pusfinālā, kurā sacentīsies mājiniece Serbija un mūsu kaimiņiene Lietuva.

(18:16, 21:20, 11:18, 14:18)Latvija: Liepiņš 14, Šulcs 13, Skuja 12, Helmanis 10, Vanags 9, Mačoha 6 (15 atl.b.), Viljamsons, Daga-Krūmiņš, ČudarsGrieķija: Nikolaidis 16, Kalogiross 14, Koloveross 11, Visariu 10, Papasavolu 10, Prapass 4, Camiss 4, Toliass 4, Filioss, Filipu, Karamanlis.

Galvenais treneris: Mārtiņš Gulbis (BK Jūrmala)Treneri: Dāvis Čoders (VEF Rīga), Kristaps ZeidsFiziskās sagatavotības treneris: Ivars Ikstens (Latvijas Universitāte).

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048