07.01.2017. 18:33

Jāatgādina, ka turnīra pirmajā spēlē Latvijas handbolisti ar 20:26 (9:15) atzina Krievijas pārākumu, kamēr Nīderlande, lai arī nospēlēja ne pārāk pārliecinošu pirmo puslaiku pret Itāliju (17:15), tomēr visā spēlē guva drošu uzvaru (31:21), kas pēc pirmās kārtas spēlēm ļāva atrasties 1. apakšgrupas līderpozīcijās.

Spēles rezultātu atklāja Nīderlande, tomēr turpmākajās minūtēs pēc Nila Kreicberga un Renāta Hovratoviča vārtiem latvieši pārņēma vadību – 3:2. Diemžēl tam sekoja piecas neveiksmīgas minūtes, kuras tika zaudētas ar 0:5 un Latvijas U-21 izlase nonāca iedzinēju lomā ar 3:7. Vēlāk deficīts pieauga līdz pieciem vārtiem, taču pateicoties Toma Lielā diviem vārtiem latvieši pievilka līdz -3 (4:7, 5:8). Vēl 14 minūtes sākumā Latvijai bija četru vārtu deficīts (6:10), taču atlikušais laiks pirmajā puslaikā tika nospēlēts katastrofāli – tikai četri gūti vārtu, nogrieznis zaudēts ar 4:14, un pēc pirmajām 30 minūtēm – 10:24.

Arī otrajā puslaikā Latvijas jaunajiem handbolistiem bija problēmas ar vārtu gūšanu, mūsējie nespēja realizēt pat vairākus septiņu metru soda metienus, un, lai gan nīderlandieši savus apgriezienus uzbrukumā bija samazinājuši, viņu pārsvars turpināja pieaugt. Pirmo desmit minūšu laikā mūsējo deficīts sasniedza jau 17 vārtus (12:29), bet līdz spēles beigām pieauga līdz 23 vārtiem – 15:38.

Jāpiebilst, ka visā spēlē latvieši realizēja tikai vienu no pieciem septiņu metru soda metieniem (precīzs bija tikai Pančenko, savukārt divreiz pretinieku vārtsargu nespēja pārspēt Lielais, pa reizei – Kreicbergs un Strazdiņš).

Svētdien plkst. 19:00 latvieši noslēgs turnīru ar Itāliju, un šo spēli varēs vērot video tiešraidē EHF mājaslapā. Pasaules čempionātam, kas šī gada jūlijā norisināsies Alžīrijā, kvalificēsies tikai grupas uzvarētāja, kas, visticamāk, tiks noskaidrota Krievijas un Nīderlandes duelī.

Latvija – Nīderlande 15:38 (10:24)Latvija: Lielais 4, Seņkāns 2, Skopincevs 2, Gorbunovs 2, Kreicbergs 2, Pančenko 1, Kurzemnieks 1, Hovratovičs 1.

Toms Lielais (Flensburg Handewitt II, Vācija), Nils Kreicbergs (S.V. Beckdorf, Vācija), Rolands Ļebedevs (SK Latgols), Normunds Seņkāns (SK Latgols), Iļja Skopincevs (ASK/LSPA), Pjotrs Borisenko (ASK/LSPA), Renāts Hovratovičs (Dobeles Tenax), Raivis Gorbunovs (SK Latgols), Artūrs Meikšāns (SK Latgols), Ņikita Pančenko (Dobeles Tenax), Mārtiņš Stepuļenoks-Stukanovs (SK Latgols), Uvis Strazdiņš (HK Ogre/Miandum), Emīls Kurzemnieks (Dobeles Tenax), Igors Ignatjevs (Celtnieks Rīga).Treneri: Andrejs Narnickis un Arnolds Straume.Fizioterapeite: Ilze Kristapsone