08.09.2015. 20:33
Latvijas U-21 futbola izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra trešajā mačā otrdien Jelgavā cīnījās neizšķirti 1:1 (0:0) ar vienu no apakšgrupas favorītēm Čehiju.

Vienīgos vārtus Latvijas izlasē guva Iļja Šadčins un U-21 izlase tika pie pirmā punkta šajā kvalifikācijas ciklā.

Maču Latvijas izlase iesāka ļoti pārliecinoši un pirmajās minūtēs dominēja mačā. Kaut turpinājumā nedaudz pārliecinošāk darbojās čehi, arī Latvijas futbolisti ik pa laikam spēja radīt labas vārtu gūšanas iespējas.

Otrā puslaika sākumā brīžiem atkal dominēja Čehijas izlase, tomēr rezultātu izdevās atklāt tieši Latvijai, kad pēc Vladislava Gutkovska piespēles ar sitienu tālajā stūrī izcēlās Šadčins. Latvija turpināja spēlēt samērā pārliecinoši, tomēr 85.minūtē čehi rezultātu izlīdzināja, kad soda laukumā Mihals Trāvniks ar krūtīm nometa bumbu Stanislavam Klobāsam, kurš nekļūdījās un panāca 1:1.

Kaut spēles beigās Čehija izmisīgi centās izraut uzvaru, rezultāts vairs nemainījās.

Kā zināms, atlases cikla pirmajā mačā jūnijā Latvija ar 1:2 savā laukumā negaidīti piekāpās grupas pastarītei Maltai, bet pagājušajā nedēļā ar 0:2 zaudēja arī Beļģijai.

Latvijas izlasei šajā spēlē palīdzēja arī Latvijas «SMScredit.lv Virslīgas» čempionāta divi rezultatīvākie spēlētāji Vladislavs Gutkovskis un Dāvis Ikaunieks.

Vēl vienā spēlē otrdien savā starpā spēkojas arī Melnkalne ar Maltu.

Turpinājumā 11.oktobrī Latvija viesosies pie Moldovas izlases, bet 13.novembrī izbraukumā spēkosies arī ar Melnkalnes vienaudžiem.

Apakšgrupas līdere ar sešiem punktiem divos mačos ir Beļģija, kurai ar četriem punktiem tagad seko Moldova, Malta un Čehija, kas nospēlējušas attiecīgi četrus, trīs un divus mačus. Pie trim punktiem divās cīņās tikusi Melnkalnes komanda, bet Latvija trešajā spēlē guva savu pirmo punktu.

Eiropas čempionāta finālturnīrā iekļūs visu kvalifikācijas apakšgrupu uzvarētāji, savukārt apakšgrupu četras labākās otro vietu ieguvējas iekļūs sacensību izslēgšanas spēļu kārtā, kas norisināsies nākamā gada novembrī. Izslēgšanas spēlēs tiks izveidoti divi spēļu pāri ar mērķi noskaidrot vēl divas finālturnīra dalībnieces.

Eiropas čempionāta finālturnīrs 2017.gadā ticis paplašināts līdz 12 komandām. Tikmēr Polija kā finālturnīra saimniece tam kvalificējusies automātiski.