16.06.2015. 22:15
Latvijas U-21 futbola izlase, uzsākot 2017.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklu, Liepājā ar 1:2 (1:0) zaudēja Maltas valstsvienībai.

Latvijas labā 43.minūtē vārtus guva Ingars Sarmis Stuglis, kurš arī atklāja spēles rezultātu. Pēc desmit nospēlētām minūtēm otrajā puslaikā Maltas futbolists Raiens Kamenculi panāca neizšķirtu 1:1, bet 12 minūtes līdz mača pamatlaika beigām Luke Montebello guva otros vārtus Maltas labā, izvirzot savu komandu vadībā ar 2:1. Atlikušajās cīņas minūtēs Latvija nespēja atspēlēties, tādējādi zaudējot pirmajā kvalifikācijas cikla mačā.

Kā zināms, izlases kandidātu sarakstā ir iekļauti septiņi «Liepājas» kluba audzēkņi, tajā skaitā Latvijas «SMScredit.lv Virslīgas» futbola čempionāta pirmā apļa labākais jaunais spēlētājs un otrais rezultatīvākais šī turnīra futbolists - uzbrucējs Dāvis Ikaunieks. Tāpat valstsvienībā ir turnīra rezultatīvākais futbolists, Rīgas «Skonto» uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis, kurš šajā sezonā guvis piecus vārtus.

Kā ziņots, Latvijas U-21 izlase martā pārbaudes spēlē izbraukumā cīnījās neizšķirti 2:2 ar Armēniju, bet janvārī tā ierindojās desmitajā vietā Sadraudzības kausā. Spēlē pret Armēniju Latvijas izlases labā ar gūtiem vārtiem izcēlās Gutkovskis un Sergejs Vorobjovs.

Savukārt daļa no U-21 izlases spēlētājiem pagājušajā nedēļā aizvadīja pārbaudes spēlē U-23 valstsvienības sastāvā, kas ar 3:1 pārspēja Igauniju.

Latvijas U-21 izlase pirmajā apakšgrupā spēlē kopā ar Čehiju, Beļģiju, Melnkalni, Moldovu un Maltu. Šajā grupā jau notikušas trīs spēles - Moldova spēlējusi neizšķirti ar Maltu, bet zaudējusi Beļģijai un Melnkalnei.

Par pirmās apakšgrupas līderi tagad kļuvusi Maltas U-21 izlase, kurai četri punkti divās cīņās. Aiz tās ar trīs punktiem vienā duelī seko Beļģijas un Melnkalnes komandas, bet vienu punktu trīs spēlēs izcīnījusi Moldova. Latvija vienīgajā spēlē nav guvusi punktus, bet Čehijas jaunieši kvalifikācijas ciklu vēl nav uzsākuši.

Eiropas čempionāta finālturnīrā iekļūs visu kvalifikācijas apakšgrupu uzvarētāji, savukārt apakšgrupu četras labākās otro vietu ieguvējas iekļūs sacensību izslēgšanas spēļu kārtā, kas norisināsies nākamā gada novembrī. Izslēgšanas spēlēs tiks izveidoti divi spēļu pāri ar mērķi noskaidrot vēl divas finālturnīra dalībnieces.

Eiropas čempionāta finālturnīrs 2017.gadā ticis paplašināts līdz 12 komandām. Tikmēr Polija kā finālturnīra saimnieki kvalificējušies tam automātiski.

Latvijas U-21 izlases kandidātu saraksts pirms spēles pret Maltu:

Vārtsargi - Vladislavs Kurakins («Daugavpils»), Dāvis Ošs («Metta»/Latvijas Universitāte), Roberts Ozols (Rīgas «Caramba»/«Dinamo»);

Aizsargi - Deniss Bezuščonoks («Ventspils»), Antons Tumanovs, Endijs Šlampe, Reinis Flaksis (visi - «Liepāja»), Viktors Litvinskis, Dmitrijs Klimaševičs (abi - «Daugavpils»), Klāvs Bāliņš («Monchelgladbach», Vācija), Ņikita Bērenfelds (Rīgas «Skonto»), Antonijs Černomordijs (Poznaņas «Lech», Polija);

Pussargi - Eduards Tīdenbergs («Ventspils»), Andris Krušatins, Raivis Jurkovskis, Ilja Šadčins (visi - «Liepāja»), Ingars Sarmis Stuglis («Metta»/LU), Andrejs Kiriļins (Zlates Moravces «Vion», Slovākija),

Uzbrucēji - Vladislavs Gutkovskis, Ņikita Ivanovs (abi - «Skonto»), Kaspars Svarups («Ventspils»), Sergejs Vorobjovs («Albinoleffe», Itālija), Dāvis Ikaunieks («Liepāja»).