08.06.2014. 23:07
Latvijas U-21 futbola izlase savā pirmajā 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē šogad svētdien izbraukumā ar rezultātu 1:2 (0:0) dramatiskā cīņas noslēgumā piekāpās Ukrainas valstsvienībai.

• Atskaitītie U-21 izlases futbolisti lietojuši alkoholu 2013. g. 20. novembris
  • Pieci futbolisti par disciplīnas pārkāpumiem atskaitīti no Latvijas U-21 izlases 2013. g. 19. novembris

Spēles rezultātu otrā puslaika ievadā atklāja Ukrainas izlases pussargs Vladislavs Kaļitvincevs, bet 63.minūtē neizšķirtu atjaunoja uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis. Tomēr cīņas izskaņā Latvijas izlasei nācās piedzīvot dramatisku zaudējumu, kad kompensācijas laika piektajā minūtē panākumu mājiniekiem atnesa Andrejs Totovickis.

Jāizceļ, ka Latvijas izlase prata izmantot vienīgo reālo vārtu gūšanas iespēju spēlē, kamēr Ukrainas vienība tika pie salīdzinoši daudzām iespējām izcelties.

Abas komandas pirmoreiz savā starpā tikās pagājušā gada oktobrī, kad Ukrainas futbolisti izbraukumā tika pie pārliecinošas uzvaras ar rezultātu 5:1.

Latvijas U-21 izlase ciklu iesāka vēl Mariana Pahara vadībā un pirmajā mačā pērn jūnijā ar 4:0 sagrāva Lihtenšteinu. Turpinājumā Pahars pārņēma pieaugušo izlases vadību un viņa vietā stājās Dainis Kazakevičs, bet Latvijas futbolisti ar 0:2 piekāpās Šveicei un ar 1:5 kapitulēja Ukrainai.

Savukārt novembrī Latvija otrajā puslaikā vēlreiz salauza Lihtenšteinas pretestību, izcīnot panākumu izbraukumā ar 2:0, bet pēc tam ar 1:3 piekāpās Horvātijai.

Apakšgrupas kopvērtējumā pašlaik līdere ar 16 punktiem septiņās spēlēs ir Horvātija, kurai ar 13 punktiem sešās cīņās seko Ukraina. Trešā ar 12 punktiem sešos mačos ir Šveice, kurai ar sešiem punktiem sešās cīņās seko Latvija. Savukārt Lihtenšteina septiņās cīņās pie punktiem nav tikusi.

Mačā ar Ukrainu Latvijas izlasei traumas dēļ nepalīdzēja slavenā Ukrainas kluba Kijevas «Dinamo» sistēmas aizsargs Vitālijs Jagodinskis. Tāpat komandai uz izbraukumu traumu dēļ līdzi nedevās iepriekš kandidātu sarakstā iekļautie vārtsargs Raivo Varažinskis, aizsargs Aleksejs Giļņičs un pussargs Dāvis Ikaunieks.

Pirms novembra spēles ar Horvātiju disciplīnas pārkāpumu dēļ no Latvijas izlases tika atskaitīti vadošie uzbrucēji Artūrs Karašausks un Deniss Rakels, pussargi Romans Mickevičs un Vjačeslavs Isajevs, kā arī vārtsargs Jānis Krūmiņš. Šoreiz neviens no viņiem uz izlasi nebija izsaukts.

Izlases kandidātu sarakstā bija četri leģionāri - Zviedrijā spēlējošais Giļņičs, Polijā spēlējošais pussargs Roberts Savaļnieks, Francijas pussargs Igors Rejs, kurš dzimis Rīgā, un Itālijā spēlējošais uzbrucējs Sergejs Vorobjovs. Savukārt no pašmāju klubiem lielākā pārstāvniecība bija «Liepājai» - septiņi futbolisti.

Komandas sastāvā iekļuvuši arī uzbrucēji Jānis Ikaunieks un Gutkovskis, kuri pašlaik ir Latvijas «SMScredit.lv Virslīgas» futbola čempionāta rezultatīvākie futbolisti.

Cikla noslēgumā septembrī Latvijas izlase tiksies ar Horvātiju savā laukumā un Šveici izbraukumā.

Pēc divu apļu turnīra kvalifikācijas sacensībās cīņu par vietu finālturnīrā turpinās katras apakšgrupas uzvarētāji un labākās četras no otrajā vietā palikušajām izlasēm.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga