26.08.2015. 19:01
Latvijas U-20 izlase šodien Čehijas pilsētā Brno notiekošā Eiropas čempionāta otrajā spēlē pret Šveici cieta vēl vienu smagu zaudējumu (6:79) pret Šveici un skaidrs, ka sestdien komanda spēlēs par piekto vietu, bet pretinieks noskaidrosies vēlāk.

Punktus ar diviem soda sitieniem guva Aldis Ivanovs, kurš sekmīgi aizvietoja savainoto komandas kapteini Juri Iesalnieku, un kuru komandas galvenais treneris Kristaps Staņa nosauca par vērtīgāko komandā šajā spēlē. ''Labi nospēlēja arī Roberts Kaķis, taču arī ar trim vai četriem nepietiek. Labi jāspēlē visiem piecpadsmit.''

Latvija punktus guva pirmajā puslaikā, kad panāca 3:12 un 6:29. Šveice pirmajā puslaikā izdarīja sešus piezemējumus un iesita trīs realizācijas, bet otrajā - septiņus piezemējumus un četras realizācijas. ''Ir ļoti grūti spēlēt bez bumbas. Mūsu spēlētāji tehniski šādam līmenim nav gatavi. Darīja cik varēja. Ja mēs gribam šajā vecumā ko sasniegt, ir jāmaina pieeja,'' teica Staņa.

No iepriekšējā spēlē savainojumus guvušajiem Toms Zirnis spēlēja pirmo puslaiku, bet Roberts Kunutis pavadīja laukumā visu spēli. Taču pret Šveici smagu traumu guva Aigars Šilo - iespējams ceļgala saišu plīsums, savukārt Einārs Maskalāns nopelnīja divas dzeltenās kartītes, un organizatori vēl lems par viņa dalību sestdienas spēlē. ''Pirmā bija par augstu tvērienu, otra par saķeršanos ar pretinieku, kurš nekādu sodu nesaņēma,'' skaidroja treneris. Iespējams, ka sestdienas spēlē varēs atgriezties Iesalnieks.

Svētdien pirmajā spēlē rangā sestie latvieši ar 6:64 zaudēja rangā pirmajai Čehijai. Saskaņā ar reglamentu, pirmajā kārtā sacentās sešas komandas, kuras ieņēma diametrāli pretējas vietas pēc ranga. Otrajā kārtā sacentās pirmo spēļu uzvarētājas pret zaudētājām. Trešajā kārtā cīņā par vietām, par pirmo vietu sacentīsies divas labākās komandas pēc iegūtajiem punktie4m, spēles punktu starpības vai izdarītajiem piezemējumiem. Tāpēc arī izskaidrojami lielie rezultāti, jo viena no abu spēļu uzvarētājām augstāk par trešo vietu tikt nevarēs.Trešdien vēl Ukraina spēlēs ar Moldovu un Čehija ar Luksemburgu. Pēc šīm spēlēm kļūs zināma komanda ar ko Latvijai būs jānoslēdz turnīrs.

''Pašreizējā situācijā mēs neesam gatavi spēlēt šādā līmenī,'' sacīja Staņa. ''Nākamgad mainīsies turnīra kārtība - no ''Rugby Europe'' jau atnācis projekts (divi līmeņi, katrā pa astoņām komandām). Baidos, ka Latvija tāpēc vairs neiekļūs U-20 Eiropas čempionātā. Šogad Čehija un Ukraina ir ļoti spēcīgas komandas, arī Šveice tikai nesen sāka izrādīt spēku.''

Spēcīgākās Eiropas komandas sacenšas U-20 Pasaules kausa un U-20 Pasaules trofejas izcīņā. Pēc tam seko Eiropas U-19 čempionāts. Pārējo valstu komandas cīnās Eiropas U-20 čempionātā. Daudzām Eiropas valstīm šādas jauniešu izlases nav vispār. Jauno Eiropas U-20 sistēmu ieviešot, pārmaiņas būs ļoti lielas.