10.07.2015. 16:07

, LSM.LV - Sports

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 18 punktiem un sešām izcīnītajām atlēkušajām bumbām bija Rihards Lomažs, bet Rolands Šmits nodrošināja 14 punktu guvumu un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas.

Pirmajā ceturtdaļā vadībā pabija abas komandas, taču pēc pārtraukuma Latvijas izlase nostabilizējās līderu lomā un nepilnas trīs minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām pārsniedza 20 punktu pārsvaru (62:41).

Pirmajās divās spēlēs Latvijas basketbolisti uzvarēja Grieķiju (61:50) un zaudēja Serbijai (56:69), kas jau nodrošināja pirmo vietu grupā. Latvijas basketbolistus grupas turnīrā Linjano vēl gaidīs spēle sestdien pret Izraēlu, bet zemāk par trešo vietu grupā komanda vairs nevar noslīdēt.

Čempionātā piedalās 20 komandas, taču septiņas no tām turnīra noslēgumā zaudēs vietu spēcīgāko basketbola valstu sabiedrībā. Līdz ar to otrajā grupu kārtā netikušās komandas gaidīs ļoti sarežģīts uzdevums, jo no šīm astoņām izlasēm tikai spēcīgāka, kas iegūs 13.vietu, saglabās vietu elitē. Pirmajā grupu kārtā komandas ir sadalītas četrās grupās un katrā no tām pēc apļa turnīra trīs spēcīgākās vienības tiks tālāk un saglabās izredzes uz ceturtdaļfinālu.

U-20 Eiropas čempionus finālā noteiks 19.jūlijā. Pērn Eiropas U-20 čempionātā Latvijas basketbolisti ierindojās 16.vietā.