19.07.2014. 21:09
Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlase sestdien Grieķijā notiekošajā Eiropas čempionātā ar rezultātu 72:74 (12:14, 24:14, 16:22, 20:24) piekāpās Bulgārijas vienaudžiem, noslēguma kopvērtējumā ieņemot 16.pozīciju.

Rolands Šmits šajā mačā izcēlās ar 19 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām, 17 punktus iekrāja Dāvis Geks, bet Anžeja Pasečņika kontā desmit punkti un astoņas bumbas zem groziem.

Spēles ievadā Latvijas izlase nonāca iedzinējos ar rezultātu 3:11, bet pirmās ceturtdaļas izskaņā guva piecus punktus pēc kārtas un pietuvojās līdz viena precīza metiena atstatumam. Pēcāk ar sešiem pēc kārtas gūtiem punktiem latvieši panāca 20:15 savā labā, tomēr bulgāri atbildēja ar 10:0 izrāvienu, kas jau viņiem deva piecu punktu handikapu. Latvijas izlase aizvadīja teicamas puslaika pēdējās trīs minūtes, tās uzvarot ar rezultātu 14:1 un iegūstot astoņu punktu pārsvaru.

Vadību latvieši spēja nosargāt visas trešās ceturtdaļas garumā, tomēr par vēl kādu atrāvienu neparūpējās. Bulgārijas izlase noslēdzošās ceturtdaļas ievadā guva sešus punktus pēc kārtas, kas komandu atgrieza vadībā, bet turpinājumā cīņa ritēja punkts punktā. Pēc latviešu neveiksmēm uzbrukumos Bulgārijas vienība panāca trīs punktu pārsvaru, bet trīs minūtes pirms cīņas beigām Latvijas izlase atpalika par punktu.

Turpinājumā Bulgārijas basketbolistiem izdevās realizēt divus tālmetienus pēc kārtas, kas Latvijas izlases deficītu palielināja līdz septiņiem punktiem. Latviešiem izdevās pietuvoties līdz piecu punktu atstatumam, tomēr Bulgārijas komanda 28 sekundes pirms mača noslēguma atjaunoja septiņu punktu pārsvaru. Pateicoties diviem sekmīgiem uzbrukumiem un pretinieku kļūdai no soda metienu atzīmes, Latvijas izlase desmit sekundes pirms fināla svilpes panāca trīs punktu deficītu, tomēr neko vairāk par precīzu pēdējās sekundes divpunktu metienu, kas nozīmēja zaudējumu ar divu punktu starpību, nepanāca.

Latvija un Bulgārija iepriekš savā starpā tikās, ievadot turnīru par 13.-20.vietu čempionātā, kad latvieši bija pārāki ar 69:63.

Kā zināms, pirmajā posmā Latvijas izlase izcīnīja tikai vienu uzvaru četros mačos, A apakšgrupā ieņemot ceturto vietu piecu komandu konkurencē un nekvalificējoties otrajam posmam.

Līdz ar to Latvija turpināja cīņu par 13.-20.vietu Eiropas čempionātā. Šī posma apakšgrupu turnīrā Latvijas izlase spēja izcīnīt divas uzvaras trīs spēlēs, nosargājot vietu A divīzijā un iegūstot iespēju cīnīties par 13.vietu turnīrā.

Pusfinālā par 13.-16.vietu latvieši piektdien ar 62:67 piekāpās Vācijas vienaudžiem, bet Bulgārija ar 63:67 atzina Krievijas pārākumu.

Gatavojoties šim Eiropas čempionātam, Latvija aizvadīja piecas pārbaudes spēles. Vispirms savā laukumā divos mačos uzvaras tika dalītas uz pusēm ar Turciju, bet pēc tam Mālpilī divreiz pārliecinoši tika apspēlēta Somija. Noslēdzošo pārbaudes maču Latvijas U-20 basketbolisti aizvadīja jūlija sākumā Pērnavā, kad pieveica Igauniju, izcīnot ceturto uzvaru piecās pārbaudes cīņās.

Pēc mača ar Igauniju komandas galvenais treneris Nikolajs Mazurs veica pēdējās korekcijas sastāvā, mājās atstājot Tomu Leimani, kurš iedzīvojās savainojumā.

Bez Leimaņa dažādu veselības problēmu dēļ komandai Eiropas čempionātā nepalīdzēja arī Armands Ginters, Dmitrijs Brizgalovs, Elvis Endzels, Kārlis Muižnieks, Gustavs Puhovs un Elvis Mičulis.

Pērn Latvijas U-20 komanda Eiropas čempionātā Tallinā izcīnīja otro vietu. Divi vicečempioni - Edgars Štelmahers un Iļja Gromovs - Eiropas čempionātā piedalījās arī šogad. Komandai nepalīdzēja Kristaps Porziņģis, kurš nākamajā gadā būs reāls kandidāts uz Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) drafta pirmo piecinieku.