05.11.2015. 17:02
Latvijas U-20 hokeja izlase ar pēdējās minūtēs izcīnītu uzvaru ceturtdien iesāka Baltkrievijā notiekošu četru valstu starptautisku turnīru «Grodno Cup».

• Latvijas hokeja izlase Liepājā sāk četru komandu turnīru šodien

Jaunie Latvijas hokejisti ar rezultātu 3:1 (0:0, 1:0, 2:1) pārspēja Austrijas vienaudžus.

Rezultātu, spēlējot piecatā pret trijiem, otrajā trešdaļā atklāja Latvijas izlases spēlētājs Frenks Razgals, tomēr trešās trešdaļas trešajā minūtē austrieši panāca izlīdzinājumu.

Uzvaras vārtus trešās trešdaļas 13.minūtē guva talantīgais Rūdolfs Balcers, bet vēl pēc četrām minūtēm vairākumu realizēja Rihards Puide, uzstādot mača gala rezultātu.

Turnīra turpinājumā piektdien Leonīda Beresņeva vadītā Latvijas U-20 izlase sacentīsies ar Dāniju, bet noslēdzošajā mačā sestdien tiksies ar Baltkrievijas vienaudžiem.

Gatavojoties pirmās divīzijas A grupas pasaules čempionātam, kas no 13. līdz 19.decembrim norisināsies Austrijas pilsētā Vīnē, Latvijas juniori vēl 8. un 9.decembrī mājās aizvadīs divas pārbaudes spēles ar Kazahstānas U-20 izlasi.

Latvijas U-20 izlase pērn decembrī Itālijā notikušajā pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrā Ģirta Ankipāna vadībā piecos mačos izcīnīja divas uzvaras un cieta trīs zaudējumus, kas komandai liedza atgriezties elites divīzijā.

Latvijas U-20 valstsvienība elites divīzijai nav spējusi kvalificēties divus gadus pēc kārtas.

Latvijas U-20 hokeja izlases sastāvs «Grodno Cup» turnīrā

Vārtsargi: Gustavs Dāvis Grigals (HK «Rīga», MHL), Denijs Romanovskis (HS «Rīga»);

Aizsarg: Uvis Jānis Balinskis Kristaps Zīle, Rimants Zeilis, Pauls Svars (visi - HK «Rīga», MHL), Eduards Hugo Jansons («Prizma»), Maksims Ponomarenko («Lorenskog», Norvēģija), Vjačeslavs Minajevs («Liepāja»), Edvards Kļava (HS «Rīga»);

Uzbrucēji: Artūrs Bušs, Kirils Galoha, Gatis Sprukts, Frenks Razgals, Aleksandrs Visockis, Artjoms Pankevičs (visi - HK «Rīga», MHL), Roberts Locāns (Rīgas «Dinamo»), Marks Lazarevs, Rihards Puide (abi - «GCK Lions U-20», Šveice), Rūdolfs Balcers (Stavangeras «Oilers», Norvēģija), Ēriks Žohovs («Boston jr. Rangers», EHL), Elvis Stefāns Jansons (Veibērnas «Red Wings», SJHL).