30.12.2012. 17:47
Latvijas U-20 hokeja izlase pasaules čempionāta augstākajā divīzijā pēdējā apakšgrupas spēlē svētdien ar rezultātu 2:4 (1:1, 0:1, 1:2) piekāpās Čehijas vienaudžiem.

Rezultātu desmitajā minūtē atklāja čehu spēlētājs Petrs Bernareks, bet pirmās trešdaļas izskaņā izlīdzinājumu panāca Ņikita Jevpalovs. Otrajā trešdaļā Čehijai vadību atguva Martins Frks, tomēr izšķirošās trešdaļas otrajā minūtē latviešiem izdevās panākt izlīdzinājumu 2:2, kad pēc Kriša Lipsberga metiena pa vārtiem pirmais pie ripas nokļuva Roberts Lipsbergs un ieraidīja to vārtos.

Turpinājumā iniciatīvu pārņēma Čehijas izlase un veica ievērojamu spiedienu, kas arī vainagojās panākumiem, kad aizturētā soda laikā nepilnas septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām pēc sekmīgas individuālās darbības atzīmējās Dmitrijs Jaškins. Cīņas beigās Latvija vēl centās aizķert kādu punktu, tomēr tas neizdevās. Pēdējā minūtē Latvijai pārāk ātri laukumā izgāja sestais laukuma spēlētājs un tika saņemts divu minūšu noraidījums par skaitliskā sastāva pārkāpumu un Čehijas hokejists Frks guva savus otros vārtus cīņā, panākot 4:2.

Latvijas izlases vārtus sargāja Ivars Punennovs, kurš atvairīja 36 no 40 pretinieku metieniem. Savukārt Latvija izdarīja 20 metienus.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlases sastāvā tika atzīts Toms Andersons, kurš mačā izcēlās ar rezultatīvu piespēli pirmo vārtu guvumā.

Līdz ar to Latvija apakšgrupu sacensību noslēdza ar četriem zaudējumiem četrās spēlēs un tagad cīnīsies par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā. Kā ziņots, turnīra pirmajā spēlē pirmdien Latvijas izlase cienīgā cīņā ar 1:5 zaudēja Somijai, otrajā mačā ar 2:7 piekāpās Šveicei, bet sestdien ar 1:5 tika atzīts pašreizējo čempionu zviedru pārākums.

Pašlaik A apakšgrupas kopvērtējumā pirmo vietu ar astoņiem punktiem trijās spēlēs ieņem Zviedrija, uz otro vietu ar sešiem punktiem pakāpās Čehija, bet Šveicei un Somijai ir pa pieciem punktiem.

Pēdējos mačos pirmdien Šveice spēkosies ar Čehiju, bet Zviedrija sacentīsies ar Somiju.

Pēc viena apļa turnīra, pa piecām komandām sacenšoties divās grupās, izslēgšanas spēlēm kvalificēsies katras apakšgrupas trīs labākās vienības - pirmajā vietā finišējušās izlases automātiski iekļūs pusfinālā, bet otrajā un trešajā pozīcijā palikušās valstsvienības izspēlēs ceturtdaļfināla cīņas. Savukārt grupu divas vājākās komandas apvienosies vienā apakšgrupā, kur viena apļa ietvaros noskaidros vienīgo izlasi, kurai spēcīgāko sabiedrība būs jāpamet.

Izdzīvošanās grupā komandas ņems līdzi izcīnītos punktus no pirmās kārtas mača pret otru vienību no savas apakšgrupas. Vājākās izlases vietu nākamajā čempionātā ieņems Norvēģija, kas decembra vidū triumfēja pirmās divīzijas A grupas turnīrā.

Paredzams, ka B apakšgrupā pēdējā vietā paliks Vācija.

Čempionātā galvenā trenera Leonīda Tambijeva vadībā Latvijas izlasē piedalās 23 spēlētāji - trīs vārtsargi, septiņi aizsargi un 13 uzbrucēji. Iepriekš gan bija plānots uz turnīru ņemt līdzi astoņus aizsargus un 12 uzbrucējus. Jāizceļ, ka desmit no spēlētājiem pārstāv Tambijeva trenēto Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) klubu Rīga.

Traumas dēļ izlasei nevar palīdzēt uzbrucējs Rustams Begovs, bet tās potenciālais līderis Zemgus Girgensons nav ticis palaists no sava kluba Amerikas Hokeja līgā (AHL).

Pārbaudes spēlēs U-20 izlase savā laukumā spēkojās ar MHL komandu Sanktpēterburgas SKA-1946, kuru sākotnēji uzvarēja ar 5:3, bet pēc tam piekāpās ar 3:4. Pēdējā pārbaudes cīņā ar 4:0 tika uzvarēta Latvijas čempionāta klubu izlase.

Turnīrs Ufā notiks līdz 5.janvārim.

Latvijas izlasei čempionātā izvirzīts uzdevums izcīnīt vismaz devīto vietu jeb saglabāt vietu augstākajā divīzijā.

Latvijas U-20 izlase pasaules čempionāta augstākajā divīzijā iepriekš spēlējusi četras reizes, pēdējo reizi 2011. un 2012.gadu mijā, kad saglabāja vietu spēcīgāko komandu vidū, ierindojoties devītajā pozīcijā. Zīmīgi, ka visas iepriekšējās reizes, kad Latvijas izlase spēlējusi augstākajā divīzijā, sacensības notika Kanādā.

Latvijas U-20 hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:

vārtsargi - Elvis Merzļikins (Lugano, Šveice), Ivars Punennovs (Klotenes Flyers, Šveice), Vadims Miščuks (Liepājas metalurgs);

aizsargi - Patriks Škuratovs, Edmunds Augstkalns, Krišs Lipsbergs, Pauls Zvirbulis (visi - Rīga), Kristaps Nīmanis (Vāsas Red Ducks, Somija), Edgars Siksna (Liepājas metalurgs), Rinalds Rosinskis (Prinsdžordžas Cougars, WHL);

uzbrucēji - Rihards Bukarts, Artūrs Ševčenko, Lauris Rancevs, Nikolajs Jeļisejevs, Andris Siksnis, Edgars Kurmis (visi - Rīga), Kārlis Ozoliņš, Artūrs Kuzmenkovs (abi - Liepājas metalurgs), Toms Andersons (Bern U-20, Šveice), Teodors Bļugers (Minesotas Valsts universitāte, NCAA), Roberts Lipsbergs (Sietlas Thunderbirds, WHL), Ņikita Jevpalovs (Blēnvilas-Buābriānas Armada, QMJHL), Edgars Kulda (Edmontonas Oil Kings, WHL).

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601