23.07.2016. 17:59
Latvijas U-20 basketbola izlase sestdien pārliecinoši pieveica Ukrainas vienaudžus un Helsinkos notiekošā Eiropas čempionāta (EČ) noslēgumā cīnīsies par piekto vietu pret Itāliju.

Latvijas basketbolisti pusfinālā par 5.-8.vietu panākumu guva ar rezultātu 84:62 (23:13, 19:19, 30:15, 12:15)

Uzvarētāju rindās 20 punktus guva Dāvis Gūtmanis, bet 19 iemeta Eduards Hāzners.

Ukrainas sastāvā 20 punktus guva Svjatoslavs Mihaiļjuks.

Mača sākumā Latvijas basketbolisti nokļuva iedzinējos ar rezultātu 3:10, taču turpinājumā izdevās gūt astoņus punktus pēc kārtas. Latvijas izlase veica 12:1 izrāvienu un pirmo ceturtdaļu noslēdza ar desmit punktu pārsvaru.

Otrajā ceturtdaļā cīņa izlīdzinājās un ukraiņi pietuvojās līdz četru punktu starpībai, tomēr Latvijas izlase līdz puslaika pārtraukumam atjaunoja desmit punktu vadību.

Latvijas izlase otrajā puslaikā pārsvaru palielināja jau līdz 25 punktiem un pārliecinoši noturēja vadības grožus līdz spēles beigām, neatstājot pretiniekiem cerības pacīnīties par uzvaru šajā mačā.

Turnīra noslēgumā Latvijas basketbolisti par piekto vietu cīnīsies pret Itālijas vienaudžiem, kuri sestdien pusfinālā par 5.-8.vietu ar rezultātu 81:66 (20:17, 13:11, 25:16, 23:22) pārspēja Čehijas komandu.

Sestdien vēlāk cīņā par vietu finālā dosies Lietuvas un Turcijas basketbolisti, kā arī Vācijas un Spānijas izlases.

Jau ziņots, ka čempionātu Latvijas izlase sāka sestdien ar sāpīgu zaudējumu 68:70 pret pagājušā gada čempioniem Serbijas basketbolistiem, savukārt svētdien ar 78:71 tika uzvarēta Slovēnija. Tikmēr grupu turnīra noslēdzošajā cīņā Latvija vēl vienā grūtā mačā ar 70:72 pagarinājumā piekāpās Ukrainai, spēles gaitā pamanoties izsēt 23 punktu pārsvaru.