09.07.2014. 21:14
Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlase Grieķijā notiekošā Eiropas čempionāta otrajā spēlē trešdien ar rezultātu 77:79 (12:13, 19:18, 21:25, 25:23) piekāpās sacensību saimniekiem, ciešot savu otro neveiksmi turnīrā.

Šī neveiksme pietuvinājusi Latvijas izlasi cīņai par vietas saglabāšanu A divīzijā.

Anžejs Pasečņiks ar 18 punktiem bija rezultatīvākais Latvijas valstsvienības spēlētājs, iekrājot arī desmit atlēkušās bumbas, 15 punktus guva Kristaps Pļavnieks, bet 13 punkti Rolanda Šmita kontā.

Pirmos septiņus punktus šajā spēlē guva Grieķijas izlase, bet līdz pirmās ceturtdaļas beigām Latvijas izlase rezultātu izlīdzināja. Otrajā ceturtdaļā grieķi iekrāja sešu punktu pārsvaru, taču arī šoreiz latvieši atspēlējās, puslaika beigās panākot neizšķirtu 31:31.

Trešās ceturtdaļas ievadā Latvijas vienība pirmoreiz mačā izvirzījās vadībā, bet Grieķija iniciatīvu atguva ar septiņiem pēc kārtas gūtiem punktiem. Grieķi spēja panākt astoņu punktu pārsvaru, taču Latvijas izlase ātri vien pietuvojās līdz tikai viena punkta atstatumam. Par labu mājiniekiem nospēlēja arī ceturtās ceturtdaļas sākums, kas viņiem ļāva panākt 11 punktu pārsvaru. Latvijas izlase vairākas reizes pietuvojās līdz piecu punktu atstatumam, bet pēdējā minūtē atgriezās cīņā par uzvaru.

Teicami sevi parādīja Pļavnieks, kurš vispirms realizēja tālmetienu, bet pēcāk iemeta divus soda metienus, panākot rezultātu 77:78. Pļavnieks pats grieķu uzbrukumā ātri pārkāpa noteikumus, bet mājinieki realizēja tikai vienu soda metienu. Latvijas izlase tādējādi ieguva pēdējā uzbrukuma iespējas, tomēr Kārļa Lasmaņa kļūda liedza tikt pie metiena.

Kā ziņots, čempionāta pirmajā spēlē otrdien pašreizējā Eiropas čempionāta sudraba medaļniece Latvija ar 62:64 sīvā cīņā piekāpās Lielbritānijai.

Latvijas izlase ar diviem zaudējumiem pašlaik ieņem A apakšgrupas pēdējo, piekto, vietu, savukārt Grieķija divos mačos tikusi pie vienas uzvaras.

Turpinājumā Latvijai A apakšgrupas ietvaros atliks principiāls duelis pret Lietuvu un spēle pret Ungāriju.

Kopumā Eiropas čempionātā piedalās 20 komandas, kuras sadalītas pa piecām vienībām četrās apakšgrupās. Katras grupas trīs spēcīgākās valstsvienības kvalificēsies otrajam posmam, kamēr vājākās izlases sadalīs, kura turnīrā ieņems no 13. līdz 20.vietai. Otrajā posmā 12 valstsvienības tiks sadalītas divās grupās pa sešām katrā, labākajām četrām iekļūstot ceturtdaļfinālā, bet A divīziju atstāt sacensību trīs vājākās izlases.

Gatavojoties šim Eiropas čempionātam, Latvija aizvadīja piecas pārbaudes spēles. Vispirms savā laukumā divos mačos uzvaras tika dalītas uz pusēm ar Turciju, bet pēc tam Mālpilī divreiz pārliecinoši tika apspēlēta Somija. Noslēdzošo pārbaudes maču Latvijas U-20 basketbolisti aizvadīja jūlija sākumā Pērnavā, kad pieveica Igauniju, izcīnot ceturto uzvaru piecās pārbaudes cīņās.

Pēc mača ar Igauniju komandas galvenais treneris Nikolajs Mazurs oficiāli veica pēdējās korekcijas sastāvā, mājās atstājot Tomu Leimani, kurš iedzīvojās savainojumā.

Bez Leimaņa dažādu veselības problēmu dēļ komandai Eiropas čempionātā nepalīdz arī Armands Ginters, Dmitrijs Brizgalovs, Elvis Endzels, Kārlis Muižnieks, Gustavs Puhovs un Elvis Mičulis.

Pērn Latvijas U-20 komanda Eiropas čempionātā Tallinā izcīnīja otro vietu. Divi vicečempioni - Edgars Štelmahers un Iļja Gromovs - Eiropas čempionātā piedalās arī šogad. Komandai nepalīdz Kristaps Porziņģis, kurš nākamajā gadā būs reāls kandidāts uz Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) drafta pirmo piecinieku.