12.07.2014. 20:59
Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlase Grieķijā notiekošā Eiropas čempionāta pirmā posma noslēdzošajā, ceturtajā, spēlē sestdien ar 84:67 (24:18, 25:23, 18:17, 17:9) uzvarēja vienaudžus no Ungārijas.

Latviešiem tas bija pirmais panākums četrās turnīra spēlēs, tomēr jau pirms šī mača bija zināms, ka Latvijas izlase cīņai par augstākajām vietām nekvalificēsies, turpinājumā spēkojoties par 13.-20.pozīciju un vietas saglabāšanu A divīzijā.

Dāvis Geks latviešu uzvaru kaldināja ar 24 gūtiem punktiem, Rolands Šmits iekrāja 16 punktus, pie 14 punktiem tika Roberts Krastiņš, bet Iļja Gromovs izcēlās ar 12 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām.

Latvijas vienība pirmajā ceturtdaļā nokļuva zaudētājos ar pieciem punktiem, bet to noslēdza ar 12:1 izrāvienu. Otrās ceturtdaļas ievadā latvieši ātri panāca 14 punktu handikapu, bet ungāri puslaika pašā izskaņā pietuvojās līdz piecu punktu atstatumam.

Trešās ceturtdaļas gaitā Latvijas izlase savu pārsvaru nekādi nespēja palielināt, lai arī stabili turējās aptuveni desmit punktu atrāvienā. Savukārt noslēdzošo ceturtdaļu komanda sāk ar iespaidīgu 14:0 izrāvienu, kas vēlāk nodrošināja pirmo uzvaru turnīrā.

Kā ziņots, čempionāta pirmajā spēlē otrdien pašreizējā Eiropas čempionāta sudraba medaļniece Latvija ar 62:64 sīvā cīņā piekāpās Lielbritānijai, bet trešdien dramatiskā galotnē ar 77:79 nācās atzīt arī mājinieku grieķu pārākumu. Savukārt ceturtdien komanda ar 43:74 pārliecinoši piekāpās vienaudžiem no Lietuvas.

Latvijas un Ungārijas komandas četrās posma spēlēs iekrāja pa vienai uzvarai, ieņemot A apakšgrupas ceturto un piekto vietu.

Kopumā Eiropas čempionātā piedalās 20 komandas, kuras sadalītas pa piecām vienībām četrās apakšgrupās. Katras grupas trīs spēcīgākās valstsvienības kvalificēsies otrajam posmam, kamēr vājākās izlases sadalīs, kura turnīrā ieņems no 13. līdz 20.vietai. Otrajā posmā 12 valstsvienības tiks sadalītas divās grupās pa sešām katrā, labākajām četrām iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Savukārt cīņā par 13.-20.vietu piedalīsies pirmā posma katras apakšgrupas divas vājākās komandas. Tādejādi astoņas izlases tiks sadalītas divās apakšgrupās pa četrām katrā, bet pēc tam atpalicēju turnīra trīs vājākās vienības atstās Eiropas čempionāta A divīziju.

Cīņas par vietas saglabāšanu A divīzijā Latvijas izlase uzsāks pirmdien.

Gatavojoties šim Eiropas čempionātam, Latvija aizvadīja piecas pārbaudes spēles. Vispirms savā laukumā divos mačos uzvaras tika dalītas uz pusēm ar Turciju, bet pēc tam Mālpilī divreiz pārliecinoši tika apspēlēta Somija. Noslēdzošo pārbaudes maču Latvijas U-20 basketbolisti aizvadīja jūlija sākumā Pērnavā, kad pieveica Igauniju, izcīnot ceturto uzvaru piecās pārbaudes cīņās.

Pēc mača ar Igauniju komandas galvenais treneris Nikolajs Mazurs oficiāli veica pēdējās korekcijas sastāvā, mājās atstājot Tomu Leimani, kurš iedzīvojās savainojumā.

Bez Leimaņa dažādu veselības problēmu dēļ komandai Eiropas čempionātā nepalīdz arī Armands Ginters, Dmitrijs Brizgalovs, Elvis Endzels, Kārlis Muižnieks, Gustavs Puhovs un Elvis Mičulis.

Pērn Latvijas U-20 komanda Eiropas čempionātā Tallinā izcīnīja otro vietu. Divi vicečempioni - Edgars Štelmahers un Iļja Gromovs - Eiropas čempionātā piedalās arī šogad. Komandai nepalīdz Kristaps Porziņģis, kurš nākamajā gadā būs reāls kandidāts uz Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) drafta pirmo piecinieku.

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa