04.07.2015. 18:18
Latvijas sieviešu U-20 basketbola izlase sestdien Kanāriju salās notiekošā Eiropas čempionāta noslēdzošajā - trešajā - B apakšgrupas mačā pārspēja Turcijas vienaudzes, tādējādi turpinot cīņu par medaļām.

B apakšgrupas trešās kārtas mačā Latvija ar 72:68 (21:17, 20:8, 15:23, 16:20) uzvarēja Turcijas izlasi.

Jau no pašas spēles sākuma vadībā atradās Latvijas izlase, līdz pirmās ceturtdaļas vidū to pārņēma pretinieces, izvirzoties vadībā ar 10:9. Spēles nogriežņa izskaņā atkal veiksmīgākas bija latvietes, kas ceturksni noslēdza, esot vadībā ar 21:17. Rezultatīvāks otrās ceturtdaļas sākums padevās Latvijas basketbolistēm, kuras diezgan ātri izvirzījās vadībā ar 17 punktu pārsvaru (36:19), bet turpinājumā rezultāta starpība tika palielināta vēl par punktu (41:23).

Lai arī trešās ceturtdaļas vidū latvietes bija vadībā jau ar 21 punkta pārsvaru (47:26), starpība sāka mazināties, jo Turcijas basketbolistes pamanījās lauzt spēles gaitu. Ceturkšņa beigās viņām bija vien astoņu punktu deficīts (48:56). Pēc trīs nospēlētām minūtēm noslēdzošajā ceturtdaļā latvietes bija vadībā nu jau tikai ar 60:55, taču spēles nogriežņa turpinājumā basketbolistes spēja palielināt rezultāta starpību līdz 12 punktiem (70:58). Atlikušajās trīs minūtēs turcietes atkal pietuvojās latvietēm, atrodoties viena precīza groza attālumā (68:70). Tiesa, pēdējā pusminūtē basketbolistes nespēja izlīdzināt spēles rezultātu, un Latvijas U-20 izlase svinēja pirmo uzvaru šajā turnīrā.

Rezultatīvākā basketboliste Latvijas rindās ar 22 punktiem un deviņām izcīnītām atlēkušām bumbām bija Paula Strautmane. Tāpat viņas kontā piecas rezultatīvas piespēles. Taču desmit punktus pievienoja un četras bumbas zem groziem izcīnīja Arta Frīdenberga.

Kā zināms, pirmajā mačā Latvija ceturtdien ar 48:64 piekāpās Slovākijai, bet piektdien ar 52:61 zaudēja Francijai. Tikmēr Turcija ceturtdien ar 35:51 piekāpās Francijai, bet piektdien ar 57:60 piedzīvoja neveiksmi arī pret Slovākiju.

Cīņa par pirmo vietu grupā starp Slovākiju un Franciju tiks aizvadīta vēlāk sestdien.

Trīs labākās vienības pēc apļa turnīra turpinās cīņu par medaļām, bet ceturto vietas ieguvējas saglabās cerības pretendēt uz devīto vietu noslēguma tabulā. Eiropas čempionāts norisināsies līdz 12.jūlijam un vietu A divīzijā zaudēs trīs vājākās vienības.

Latvijas izlasē iekļautas basketbola skolu «Rīga»/«Rīdzene» un «Rīga»/TTP, basketbola kluba «Kolibri»/«47.vidusskola» un Rīgas 3.Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēknes, kuras šosezon spēlējušas Latvijas labākajās komandās «TTT Rīga,» «Cēsis,» RSU/«Merks» un «Latvijas Universitātē». Tikai trīs spēlētājas dzimušas 1995.gadā, bet trīs spēlētājas (māsas Digna un Paula Strautmanes, kā arī Sindija Kudule) šosezon var spēlēt arī U-18 izlasē.

Kā zināms, galvenais treneris Aigars Nerips kā pēdējo no kandidāšu vidus atskaitīja Lauru Grabi, kura pārbaudes turnīrā bija atsvaidzinājusi potītes savainojumu.

Starp potenciālajām līderēm sastāvā nav Kitija Laksa, kura nesen palīdzēja pieaugušo valstsvienībai Eiropas čempionātā, bet personisku iemeslu dēļ atteikusies no spēlēšanas U-20 izlasē, kā arī smagu traumu guvusī vēl viena pieaugušo izlases dalībniece Kate Krēsliņa.

Gatavojoties finālturnīram, latvietes septiņās pārbaudes spēlēs guva trīs uzvaras - dueļos ar Igauniju panākumi tika dalīti uz pusēm, Lietuva divreiz pieveikta, bet pēc tam turnīrā Polijā zaudēts mājiniecēm, Francijai un ASV U-23 studentu komandai «Athletes in Action».

Trīs no U-20 izlases spēlētājām iekļautas arī starp Latvijas U-18 izlases kandidātēm, kas Eiropas čempionātu aizvadīs jūlija beigās un augusta sākumā.

Pērn Latvijas U-20 izlase Eiropas čempionāta A divīzijā atgriezās pēc sezonas pārtraukuma, izcīnot ļoti augsto piekto vietu. Tomēr no pērnā gada izlases sastāvā palikusi vien Sigita Džarcāne. Pirms tam - 2005., 2009. un 2010.gadā - Latvijas izlase šajā vecuma grupā tika pie Eiropas čempionāta bronzas godalgām.