10.06.2012. 00:44
Latvijas U-20 sieviešu basketbola valstsvienība sestdien pārbaudes spēlē ar rezultātu 59:73 (16:21, 17:14, 9:15, 17:23) piekāpās Igaunijas pieaugušo izlasei.

Rezultatīvākā Latvijas izlasei ar 20 gūtajiem punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Ance Aizsila, bet ar 15 punktiem izcēlās Agate Geka.

Izmantojot pieredzi un agresīvu spēli groza tuvumā, pirmajās minūtēs igaunietes realizēja gandrīz visus izgājienus līdz grozam, tomēr savu pārsvaru nenostiprināja. Veiksmīgākā spēle nebija Latvijas garajām spēlētājām, taču ārējā līnija darbojās sekmīgi. Perimetrā sekmīgi uzbruka Geka, ceturtdaļas vidū izvirzot mājinieces vadībā ar 14:11.

Turpmākās trīs ceturtdaļas bija raksturīgas ar daudziem izrāvieniem abu komandu izpildījumā. Igaunietes, sākot no pirmā puslaika beigām, visu laiku bija priekšā, taču Latvijas jaunietes vairākkārt atspēlējās. Otrās ceturtdaļas vidū, spēli saasinot Ditai Rozenbergai un Aizsilai, Latvijai izdevās 12:0 izrāviens, samazinot starpību līdz minimumam 31:32. Otrā atspēlēšanās 7:0 izdevās trešās ceturtdaļas beigās un ceturtās sākumā, pietuvojoties līdz 46:50, taču pārņemt iniciatīvu neizdevās. Igaunietes, spēlē parādot daudzus kāpumus un kritumus, spēli pabeidza ar 14 punktu pārsvaru.

Svētdien plkst.12 Meža skolā Rīgā abas komandas sacentīsies atkārtoti.

Igaunijas izlase jau nākamajā nedēļā uzsāks dalību Eiropas čempionāta kvalifikācijas sacensībās, bet Latvijas U-20 izlase sākusi gatavošanos savas vecuma grupas Eiropas čempionāta finālturnīram.