08.07.2015. 22:26
Latvijas sieviešu U-20 basketbola izlase Kanāriju salās notiekošā Eiropas čempionāta izšķirošajā spēlē par iekļūšanu ceturtdaļfinālā ar 51:68 (14:21, 11:11, 13:11, 13:25) piekāpās Polijas vienaudzēm.

Otrā posma trešās kārtas spēlē pēc pirmās ceturtdaļas latvietes zaudēja ar 14:21, bet otrās desmitminūtes vidū viņu deficīts jau bija pārsniedzis desmit punktus (16:29). Līdz puslaika beigām latvietes nedaudz pietuvojās pretiniecēm (25:32), turklāt guva arī pirmos četrus punktus otrajā puslaikā. Vēl ceturtās ceturtdaļas sākumā pēc Sigitas Džarcānes raidījuma latvietes pietuvojās līdz 42:43, tomēr nākamos 12 punktus guva Polija un dueļa liktenis bija izšķirts.

Līdz ar to Latvijai tagad būs jācīnās par 9.-16.vietu, turklāt tā joprojām nav garantējusi vietas saglabāšanu A divīzijā.

Aizvadītajā mačā Latvijas izlases līdere Paula Strautmane izcēlās ar 13 punktiem un desmit bumbām zem groziem, bet 12 punktus pievienoja Arta Frīdenberga.

Kā zināms, pirmajā posmā Latvija sākotnēji cieta divas neveiksmes, ar 48:64 piekāpjoties Slovākijai un ar 52:61 zaudējot Francijai, bet izšķirošajā mačā par otrā posma sasniegšanu ar 72:68 uzvarēja Turcijas izlasi.

Savukārt otro posmu Latvija iesāka ar dramatisku uzvaru 49:46 pret Krievijas vienaudzēm, turklāt otrdien arī izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas, ar 62:55 neko neizšķirošā cīņā pieveicot Vāciju.

Tikmēr Polija turnīra ievadā ar 68:55 pieveica Vāciju, ar 50:54 piekāpās Krievijai, bet pirmā posma noslēdzošajā mačā ar 55:46 pamanījās uzvarēt Serbiju.

Savukārt otrajā posmā Polija līdz šim bija piedzīvojusi tikai zaudējumus - vispirms ar 46:51 tā piekāpās Slovākijai, bet pēc tam ar 47:69 zaudēja arī Francijai.

Pašlaik E apakšgrupā, ņemot līdzi pirmā posma rezultātus, četras uzvaras tikpat mačos ir Francijai, kamēr Krievijai par vienu mazāk. Tikmēr Slovākija, Polija un Latvija ieguvušas pa diviem panākumiem, tomēr latvietes nevar pakāpties augstāk par piekto vietu.

Savukārt Vācija piedzīvojusi tikai zaudējumus.

Otrā posma četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet divas vājākās cīnīsies par 9.-16.vietu un tām arvien draudēs izkrišana no A divīzijas. Ceturtdaļfināls par 9.-16.vietu gaidāms piektdien, bet Eiropas čempionāts noslēgsies svētdien un vietu A divīzijā zaudēs trīs vājākās vienības.

Latvijas izlasē iekļautas basketbola skolu "Rīga"/"Rīdzene" un "Rīga"/TTP, basketbola kluba "Kolibri"/"47.vidusskola" un Rīgas 3.Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēknes, kuras šosezon spēlējušas Latvijas labākajās komandās "TTT Rīga", "Cēsis", RSU/"Merks" un "Latvijas Universitātē". Tikai trīs spēlētājas dzimušas 1995.gadā, bet trīs spēlētājas (māsas Digna un Paula Strautmanes, kā arī Sindija Kudule) šosezon var spēlēt arī U-18 izlasē.

Kā zināms, galvenais treneris Aigars Nerips kā pēdējo no kandidāšu vidus atskaitīja Lauru Grabi, kura pārbaudes turnīrā bija atsvaidzinājusi potītes savainojumu.

Starp potenciālajām līderēm sastāvā nav Kitija Laksa, kura nesen palīdzēja pieaugušo valstsvienībai Eiropas čempionātā, bet personisku iemeslu dēļ atteikusies no spēlēšanas U-20 izlasē, kā arī smagu traumu guvusī vēl viena pieaugušo izlases dalībniece Kate Krēsliņa.

Gatavojoties finālturnīram, latvietes septiņās pārbaudes spēlēs guva trīs uzvaras - dueļos ar Igauniju panākumi tika dalīti uz pusēm, Lietuva divreiz pieveikta, bet pēc tam turnīrā Polijā zaudēts mājiniecēm, Francijai un ASV U-23 studentu komandai "Athletes in Action".

Trīs no U-20 izlases spēlētājām iekļautas arī starp Latvijas U-18 izlases kandidātēm, kas Eiropas čempionātu aizvadīs jūlija beigās un augusta sākumā.

Pērn Latvijas U-20 izlase Eiropas čempionāta A divīzijā atgriezās pēc sezonas pārtraukuma, izcīnot ļoti augsto piekto vietu. Tomēr no pērnā gada izlases sastāvā palikusi vien Sigita Džarcāne. Pirms tam - 2005., 2009. un 2010.gadā - Latvijas izlase šajā vecuma grupā tika pie Eiropas čempionāta bronzas godalgām.