12.07.2016. 18:12
Latvijas U-20 dāmu basketbola izlase Portugālē notiekošā Eiropas čempionātā apakšgrupu sacensību noslēdzošajā mačā otrdien ar rezultātu 59:67 (20:20, 18:12, 8:20, 13:15) piekāpās pagājušā gada vicečempionēm Francijai.

Neskatoties uz zaudējumu, Latvijas izlase joprojām var izcīnīt otro vietu grupā, tomēr precīza tās vieta noskaidrosies pēc vēlāk otrdien gaidāmās cīņas starp Nīderlandi un Grieķiju.

Aizvadītajā mačā pirmajās četrās minūtēs katra no komandām realizēja pa trim tālmetieniem un rezultāts bija 11:11. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 20:20, bet otrās ceturtdaļas pirmajā pusē Latvijas spēlētājas guva desmit punktus pēc kārtas un jau bija priekšā ar 30:22. Pretinieces vēl panāca izlīdzinājumu, tomēr puslaika beigās Latvija veica kārtējo izrāvienu un to noslēdza ar 38:32.

Trešās ceturtdaļas vidū francūzietes Latvijas pārsvaru likvidēja un pašas pārņēma vadību, turpinājumā latvietēm vairs neļaujot pietuvoties un izcīnot samērā pārliecinošu uzvaru.

Rezultatīvākā Latvijas izlasē ar 20 punktiem bija Digna Strautmane, bet 11 punktus pretinieču grozā sameta Kate Krēsliņa.

Pērn Francijas basketbolistes kļuva par Eiropas U-20 čempionāta sudraba medaļniecēm.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka šī turnīra pirmajā mačā Latvija ar 49:56 piekāpās Nīderlandei, bet svētdien ar 79:67 droši pārspēja Grieķiju.

C apakšgrupā ar trim uzvarām trijos mačos triumfēja Francija, vienu uzvaru divās cīņās guvusi Nīderlande, Latvijai ir viens panākums trijos mačos, bet Grieķija pagaidām spēlē bez panākumiem.

Šogad Eiropas jaunatnes čempionāti risinās pēc jaunas formulas - pirmajā posmā komandas aizvadīs pa trim spēlēm, bet pēc tam visas piedalīsies astotdaļfinālā. Turpinājumā šo maču uzvarētāji spēlēs par pirmo vietu, bet zaudētāji - par devīto. Trīs pēdējo vietu ieguvējas zaudēs vietu A divīzijā.

C apakšgrupas komandas astotdaļfinālā spēlēs ar D grupas vienībām, kur pēc divām kārtām pa divām uzvarām ir Krievijai un Slovākijai, bet Beļģija un Turcija cietušas pa divām neveiksmēm.

Latvijas izlasē ir trīs basketbolistes - Kate Krēsliņa, kā arī māsas Digna un Paula Strautmanes -, kuras jau debitējušas pieaugušo valstsvienībā. Izlasei nepiepildījās cerības, ka Kitija Laksa pagūs atveseļoties līdz Eiropas čempionāta sākumam, bet kā pēdējā no sastāva tika atskaitīta Ilze Ādamsone.

Piecas basketbolistes jau spēlējušas U-20 čempionātā, bet Paulai Strautmanei šis ir jau astotais oficiālais turnīrs visās vecuma grupās. Tikai trīs spēlētājas sasniegušas vecuma maksimālo robežu, bet trīs spēlētājas šogad vēl varēs piedalīties arī U-18 čempionātā.

Latvijas U-20 izlasi vada nacionālās valstsvienības treneri, jo Neripam palīdz nacionālās izlases galvenais treneris Mārtiņš Zībarts. Tāpat komandā strādā Anita Mikāle.

Komanda pirms čempionāta trenējās kopš jūnija sākuma un aizvadīja piecas pārbaudes spēles - guva divas uzvaras pār Baltkrievijas U-20 izlasi, uzvaru pār Lietuvas U-18 komandu un divreiz zaudēja Lietuvas U-20 izlasei.

Tieši Latvijas U-20 izlase līdz šim guvusi lielākos panākumus, trīs reizes izcīnot bronzas medaļas (2005., 2009., 2010.). 2014.gadā izcīnīta piektā vieta, bet pērn tika finišēts 12.pozīcijā.

Šogad pirmoreiz vēsturē visas sešas Latvijas jaunatnes izlases spēlēs Eiropas čempionāta augstākajā divīzijā, turklāt U-17 basketbolistes Spānijā piedalījās arī pasaules meistarsacīkstēs, kur ieņēma desmito vietu. Tiesa, Latvijā šogad nenotiks neviens Eiropas vai pasaules čempionāts basketbolā, kas valstī bija risinājušies kopš 2007.gada.

Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana