03.07.2015. 08:32
Latvijas sieviešu U20 basketbola izlase Eiropas U20 čempionātā Kanāriju salās pirmajā spēlē zaudēja Slovākijas komandai – 48:64 (10:17, 19:42, 34:56), vēsta «basket.lv».

• Latvijas U-20 basketbolisti pēdējās sekundēs piekāpjas Igaunijas studentu izlasei 2015. g. 29. jūnijs

Piektdien plkst.20:30 pēc Latvijas laika mūsu komanda spēlēs ar Francijas U20 izlasi, kas pirmajā mačā ar 51:35 pārspēja Turcijas vienību.

Trīs labākās vienības turpinās cīņu par medaļām, ceturtā cīnīsies par vietas saglabāšanu Eiropas čempionāta A līgā.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Aigars Nerips:

«Pēdējās pārbaudes spēles bija pakliedējušas bažas par mūsu pirmo un otro numuru spēju ne tikai nodrošināt stabilu bumbas kontroli, bet arī pretinieču aizsardzības spiediena apstākļos organizēt komandas spēli. Taču oficiālās spēles spriedze laikam darīja savu un šodien atkal bija problēmas. Iegūtā pārliecība bija kaut kur pazudusi, pret sāncenšu zonu uzbrukumā neizvēlējamies pareizos risinājumus. Nekas vieglāks mūs negaida arī turpmāk, jo arī nākamās pretinieces aizsardzībā spēlē ļoti agresīvi. Būs vien jātiek galā.

Nebija pietiekami labas komunikācijas. No piecām spēlētājām divas dzirdēja norādījumus un attiecīgi rīkojās, bet pārējās it kā dzirdēja, taču laukumā darīja kaut ko savu.

Pret uzbrucējām un centra spēlētājām ir pretenzijas par nespēju ieņemt pozīciju, lai saņemtu bumbu. Pietrūka agresivitātes un spiediena uz groza apakšu. Metām tikai četrus sodus – komentāri lieki...

Pirmās ceturtdaļas beigās un otrajā ceturtdaļā pietrūka kolektīvo emociju, kolektīvās nepiekāpības. Prasmes galējas nepieciešamības gadījumā uzsist piezīmi, bet nekādā ziņā neļaut pretiniecēm gūt vieglos punktus. Enerģija it kā bija, bet netika realizēta. Varbūt izpaudās tālā ceļojuma dēļ negulētās trešdienas nakts sekas. Pēc lielā pārtraukuma spēli izlīdzinājām, otrajā puslaikā pat guvām virsroku. Šoreiz lielam priekam ar to nepietika, bet ceru, ka nākamo spēli sāksim uz tās nots, uz kādas pabeidzām šo maču.

Neesam tik trūcīgi, cik izskatījās pirmajā spēlē. Grupas turnīrā vēl priekšā divi mači, kuros centīsimies labot pieļautās kļūdas. Svarīgākās spēles vēl priekšā.»