04.01.2014. 20:32
Šodien Granatkina piemiņas turnīru Sanktpēterburgā sākusi Latvijas futbola U-19 izlase. Diemžēl grupu turnīra pirmajā mačā Vladimira Babičeva padotie cieta sagrāvi pret mājinieci Sanktpēterburgas izlasi - 0:4.

Turnīrā piedalās 16 komandas, kas sadalītas četrās grupās pa četrām komandām. Grupu 1. vietu ieguvējas "play-off" sacentīsies par kopvērtējuma 1.-4. vietu, 2. vietu ieguvējas par 5.-8. vietu un tā tālāk. Latvijas U-19 izlase ielozēta D grupā kopā ar Sanktpēterburgas, Turcijas un Ukrainas U-19 izlasēm.

Turnīrs sākās vakar, bet šodien pirmo spēli aizvadīja mūsējie, kas tikās ar pamatā no "Zenit" sporta skolas audzēkņiem veidotās Sanktpēterburgas U-19 izlasi. Diemžēl spēle pagalam nepadevās - pirmos vārtus ielaidām 2. minūtē, jau pēc 45 minūtēm bija 0:3, bet beigās 0:4. Pie 0:4 spēles 78. minūtē mūsu komanda (konkrēti - uz maiņu nākušais Anastasijs Mordatenko) vēl arī nerealizēja 11 metru soda sitienu - bumbu atvairīja pretinieku vārtsargs. Grupu turnīra 1. kārtā 0:4 (fotogalerija šeit) bija lielākā sagrāve - ar trim vārtiem zaudēja Moldova (Krievijai) un Baltkrievija (Irānai).

Babičevs pēc mača sacīja: "Pretinieks izrādījās stiprāks. Mēs, rādās, nebijām gatavi spēlei. Tas bija redzams arī pirmo ielaisto vārtu epizodē. Paši ar sevi netikām galā. Tam ir objektīvi iemesli, tā ir mūsu iekšējā lieta. Kāpēc tikai pie 0:3 sākām spēlēt futbolu un doties uz priekšu? Vienkārši mums neizdevās ieķerties bumbā, to pieturēt. Un tas ne tikai pretinieka dēļ, bet arī mūsu pašu dēļ - es vienkārši nepazinu komandu. Vienreiz pazaudē bumbu, otrreiz... Kad visu laiku aizstāvies, patērē vairāk spēku nekā pretinieks. Tādā veidā spēle arī salūza. Nākamā spēle ar Turciju? Sliktāk kā šodien noteikti nenospēlēsim. Mums ir divi uzdevumi - sagatavoties Eiropas čempionātam un mācīties spēlēt futbolu, augt. Vai Latvijas izlase ir spējīga konkurēt ar Turciju un Ukrainu? Uzskatu, ka ir spējīga!"

Pirmdien Latvijas U-19 tiksies ar Turcijas vienaudžiem, kuru kontā jau trīs punkti. Savukārt trešdien grupas noslēdzošajā mačā mūsējiem spēle pret Ukrainas U-19.

Sanktpēterburgas U-19 - Latvijas U-19 4:0 (3:0)Vārti: Kubiškins 2', 28', Nazimovs 38', 58'.Latvija: Kurakins, Koļesovs (Černomordijs 85'), Bezuščonoks, Litvinskis, Vasiļjevs (Kupčs 42'), Krušatins (Jēkabsons 61'), Kārkliņš, Jurkovskis (Baikovs 73'), Strazdiņš (Mordatenko 73'), Dubrovskis, Bāliņš (Žmiļevskis 73').Brīdinājums: Žmiļevskis.Labākais spēlētājs Latvijas izlases sastāvā: Bezuščonoks.Skatītāji: 2 100.