26.07.2015. 17:33
Ar Latvijas jauno pludmales volejbolistu triumfu svētdien Armēnijā pie Sevana ezera noslēdzās Austrumeiropas Volejbola zonālās asociācijas (EEVZA) U-18 čempionāts. Par uzvarētājiem kļuva Tīna Laura Graudiņa/Paula Nikola Ņečiporuka meiteņu konkurencē un Mihails Samoilovs/Aleksandrs Nasonovs zēnu turnīrā. Otro vietu ieņēma Atvars Ozoliņš/Kristaps Šmits, bet Elza Smilškalne/Linda Elizabete Gramberga ierindojās 4. vietā.

Graudiņa/Ņečiporuka svētdien pusfinālā ar 2-1 (21-16, 17-21, 15-9) uzvarēja Jeļizavetu Zajončkovsku/Oļesju Andrejuku no Krievijas, savukārt finālā viņas ar 2-0 (21-9, 21-14) sagrāva Aleksandru Karabinoviču/Darju Auramčiku no Baltkrievijas. Latvijas duets turnīrā izcīnīja piecas uzvaras piecos mačos, zaudējot tikai vienā setā. Smilškalne/Gramberga pusfinālā ar 0-2 (18-21, 18-21) zaudēja Karabinovičai/Auramčikai, bet spēlē par 3. vietu ar 0-2 (11-21, 18-21) atzina Zajončkovskas/Andrejukas pārsvaru.

Puišu turnīrā bija Latvijas duetu fināls, kurā Samoilovs/Nasonovs ar 2-0 (21-19, 21-15) uzvarēja Ozoliņu/Šmitu. Pirms tam pusfinālā Samoilovs/Nasonovs ar 2-0 (21-19, 21-19) pieveica Antonu Sarajevu/Denisu Šekunovu no Krievijas, bet Ozoliņš/Šmits ar 2-0 (21-11, 21-16) pārspēja citus Krievijas volejbolistus - Dmitriju Ponomarenko/Alekseju Torhanu. Samoilovs/Nasonovs izcīnīja piecas uzvaras piecos mačos, bet Ozoliņš/Šmits vienīgo neveiksmi piedzīvoja tikai finālā.

EEVZA U-18 čempionāts Latvijas pludmales volejbola jaunajai maiņai kalpoja kā gatavošanās sezonas galvenajam startam – Eiropas U-18 čempionātam pludmales volejbolā, kas pirmo reizi no 6. līdz 9. augustam norisināsies Rīgā.

Latvijas volejbolistiem uz turnīru līdzi devās meiteņu izlases treneris Aigars Birzulis, kā arī zēnu izlases otrais treneris Lauris Iecelnieks, jo pirmais treneris Genādijs Samoilovs kopā ar Aleksandru Samoilovu un Jāni Šmēdiņu bija devies uz Japānu, kur norisinājās Pasaules tūres “Grand Slam” turnīrs.

Pēc EEVZA U-18 čempionāta izlašu treneri nosauks sastāvu, kas Rīgā piedalīsies Eiropas U-18 čempionātā, kur gan meiteņu, gan zēnu konkurencē Latviju kā mājinieci varēs pārstāvēt pa trīs duetiem.

EEVZA U-18 čempionāta pamatturnīrā startēja pa 12 puišu un meiteņu duetiem. Sacensībās startēja jaunie pludmales volejbolisti no Armēnijas, Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas un Ukrainas. Turnīra rezultāti ir aplūkojami EEVZA mājas lapā Eastern European Volleyball Zonal Association

Eiropas U-18 čempionāts būs viens no šīs sezonas spilgtākajiem notikumiem Latvijas pludmales volejbola dzīvē. Cīņas no 6. līdz 9. augustam risināsies “Beach Box Elkor” stadionā, Rīgā, Brīvības gatvē 201. Latvijā un tās galvaspilsētā tik plaša mēroga starptautisks turnīrs pludmales volejbolā norisināsies pirmo reizi, jo sacensībās piedalīsies 64 dueti no 30 Eiropas valstīm - pa 32 komandām meitenēm un zēniem.

Sacensības “Beach Box Elkor” pludmales volejbola stadionā notiks uz četriem laukumiem, bet vēl divi laukumi būs speciāli izveidoti iesildīšanās vajadzībām. Turnīra vajadzībām tiks celtas tribīnes – centrālajā laukumā notiekošās spēles varēs vērot līdz 1000 skatītājiem, bet 2. laukumā tribīnes būs līdz 300 skatītāju vietām. Pirmajās divās turnīra dienās 6. un 7. augustā notiks grupu turnīra cīņas, 8. augustā pa 24 komandām pēc vienmīnusa sistēmas sāks izslēgšanas spēles, noskaidrojot pusfinālistus, bet 9. augustā notiks izšķirošās cīņas par medaļām.

Izmantotie resursi:GRAUDIŅA/ŅEČIPORUKA UN SAMOILOVS/NASONOVS UZVAR...

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana