10.04.2017. 22:24
Latvijas U-18 hokeja izlase, gatavojoties pasaules čempionātam, pirmdien pārbaudes mačā Slovākijā ar 2:1 (0:0, 0:1, 2:0) pārspēja Trenčīnas «Dukla» kluba vienaudžus.

Latvijas jaunie hokejisti otrā perioda beigās nonāca iedzinējos ar 0:1, bet trešās trešdaļas sākumā Lukass Sičevs mazākumā panāca izlīdzinājumu. Perioda vidū Niks Krollis panāca jau 2:1, bet atlikušajās desmit minūtēs vārti netika gūti un Latvijas izlase svinēja uzvaru.

Latvijas izlases vārtus spēles pirmo pusi sargāja Jānis Voris, kurš atvairīja visas 15 pretinieku mestās ripas, bet nākamo pusstundu cietoksnī stāvēja Nikālvs Rauza, kurš atvairīja 14 metienus, bet ielaida vienu ripu.

Latvijas izlase pirmo pārbaudes spēli aizvadīja piektdien, kad ar 1:2 piekāpās Krievijas vienaudžiem.

Uz Slovākiju vienība devusies 25 spēlētāju sastāvā, bet planētas meistarsacīkstēm drīkst pieteikt 23, līdz ar to divi hokejisti no valstsvienības tiks atskaitīti.

Pasaules čempionāts augstākajā divīzijā Slovākijā notiks no 13. līdz 23 aprīlim. Popradas pilsētā apakšgrupā turnīrā Latvijas izlase spēlēs ar Somijas, Kanādas, Slovākijas un Šveices vienaudžiem.

Līdz 5.aprīlim Latvijas izlase aizvadīja treniņnometni Rīgā.

Galvenajam trenerim Igoram Smirnovam darbā ar Latvijas U-18 izlasi palīdzēs Mihails Svarinskis un Ronalds Ozoliņš, bet ar vārtsargiem strādā Sergejs Kuzņecovs.

Šosezon Smirnovs trenēja Latvijas virslīgā spēlējošo hokeja skolu «Rīga», savukārt Ozoliņš strādāja ar Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) pastarīti hokeja klubs «Rīga». No abām komandām uz vietu U-18 izlasē kandidē pa astoņiem spēlētājiem.

Latvijas U-18 izlase pasaules čempionātā augstākajā divīzijā startēs trešo gadu pēc kārtas, iepriekšējās divas reizes nosargājot vietu elitē.

Latvijas U-18 izlases kandidāti startam pasaules čempionātā:

vārtsargi - Niklāvs Rauza («Sport U-20», Somija), Normunds Borskovičs, Jānis Voris (abi - hokeja skola «Rīga»);

aizsargi - Renārs Kārkls, Olafs Bērziņš, Iļja Žuļevs (visi - «Rīga», MHL), Sandis Smons (Ženēvas «Servette U-20», Šveice), Regnārs Ūdris (Sentluisas «Blues Jr.», ASV), Niks Krollis (Ņūhempšīras «Monarchs U-18», ASV), Andrejs Kostjuks, Mārtiņš Pēteris Barkāns (abi - hokeja skola «Rīga»), Arvils Bergmanis («Kurbads»);

uzbrucēji - Emīls Ģēģeris, Daniels Bērziņš, Lukass Sičevs, Ralfs Vjaters (visi - «Rīga», MHL), Deniss Smirnovs (Ženēvas «Servette U-20», Šveice), Rihards Paškausks («Zemgale»/LLU), Edgars Petrovs («Daugavpils»/«LDz Cargo»), Verners Egle (Medisonas «Capitols», ASV), Toms Opelts, Rūdolfs Builis (abi - hokeja skola «Rīga»), Rihards Melnalksnis (Langnau U-20, Šveice), Viktors Jašunovs (Stokholmas AIK J-18, Zviedrija), Artjoms Lapiks (Sēderteljes J-18, Zviedrija).