13.04.2014. 18:39
Latvijas U-18 hokeja izlase Francijā notiekošā pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīra pirmajā mačā svētdien ar 5:2 (0:1, 1:1, 4:0) pieveica Kazahstānu.

Latvijas komandas labā divus vārtus guva Roberts Locāns, bet pa reizei izcēlās Eduards Hugo Jansons, Filips Gundars Buncis un Ēriks Žohovs.

Mača 27.minūtē Latvijas valstsvienība bija pamanījusies nonākt iedzinējos ar 0:2, taču pēc piecām minūtēm vienus vārtus atguva Locāns, kurš bija precīzs vēlreiz trešās trešdaļas otrajā minūtē, tādejādi izlīdzinot rezultātu. Jau nākamajā minūtē Latviju pirmo reizi spēlē vadībā izvirzīja Jansons.

Nākamo divu minūšu laikā Latvijas komanda pamanījās gūt vēl divus vārtus, izceļoties Buncim un Žohovam, tādejādi nodrošinot salīdzinoši pārliecinošu uzvaru.

Latvijas izlases vārtos 20 no pretinieku 22 metieniem atvairīja Matīss Edmunds Kivlenieks.

Frenks Razgals šajā mačā izcēlās ar trim rezultatīvām piespēlēm.

"Šajā gadījumā pat ir labāk, ka nebija viegla uzvara," Latvijas Hokeja federācijas (LHF) mājaslapā citēts valstsvienības galvenais treneris Ēriks Miļuns. "Visi ir malači, jo cīnījās un centās spēlēt kā komanda. Labākā spēlētāja balvu piešķīrām Robertam Locānam, kurš iemeta divas svarīgas ripas. Arī Kivlenieks aizvadīja labu spēli. Mača gaitā vienubrīd pārgājām uz spēli ar trijiem aizsargu pāriem. Trešajā periodā nedaudz izmainījām uzbrukuma virknējumus un atradām pagaidām optimālo risinājumu. Šķiet, ka čempionāta mājvietā vajadzēja tomēr ierasties vienu dienu ātrāk. Iepriekšējā vakarā pirms spēles komandai vēl bija smags treniņš."

Sacensību turpinājumā par vienīgo ceļazīmi uz augstāko divīziju Latvija sacentīsies arī ar Norvēģiju, Itāliju, Baltkrieviju un Franciju.

Pagājušajā gadā Latvijas U-18 izlase zaudēja vietu pasaules čempionāta augstākās divīzijas turnīrā, kad komandu vēl vadīja Vjačeslavs Nazarovs. Latvijas U-18 izlase pasaules čempionāta augstākajā divīzijā spēlēja ceturto reizi vēsturē un otro gadu pēc kārtas.

Šogad izlasi trenē Ēriks Miļuns, sastāvā iekļaujot deviņus ārvalstīs spēlējošus hokejistus. Lielākā pārstāvniecība izlasē ir Rīga un Sāga 97/Ogre Juniors komandām - pa četriem hokejistiem, bet tāpat komandā ir hokejisti no ASV, Zviedrijas, Norvēģijas un Šveices klubiem.

Sagatavošanās posmā Latvijas juniori Tukumā aizvadīja divas pārbaudes spēles ar gados vecāko Rīgas komandu. Līdzīgā cīņā tika piedzīvoti divi zaudējumi ar 2:4 un 3:4.