07.02.2015. 15:08
Latvijas U-18 puišu hokeja izlase sestdien Norvēģijā notiekošā Četru nāciju turnīra trešajā spēlē ar rezultātu 6:9 (3:3, 1:5, 2:1) zaudēja vienaudžiem no Baltkrievijas.

• Latvijas U-18 izlase turnīru sāk ar zaudējumu dāņiem vakar
  • Latvijas U-18 hokeja izlase piedalīsies 4 nāciju turnīrā Norvēģijā 2015. g. 28. janvāris

Pirmajā trešdaļā Latvija izlase trīs reizes izvirzījās vadībā ar vienu vārtu pārsvaru, bet turpinājumā baltkrievi izcēlās četras reizes pēc kārtas un panāca 6:3 savā labā. Pēc otrās trešdaļas rezultāts bija 8:4 baltkrievu labā, bet trešās trešdaļas gaitā Latvijas pārstāvji atspēlēja vienu vārtus.

Pa diviem vārtiem Latvijas izlases labā guva Roberts Baranovskis un Rūdolfs Balcers, kura kontā arī viena rezultatīva piespēle. Vēl pa vienai reizei izcēlās Bruno Priede un Vlads Vulkanovs.

Latvijas izlases vārtsargs Niklāvs Rauza šajā mačā nespēja atvairīt nevienu no četriem pretinieku metieniem, bet Gustavs Dāvis Grigals savos vārtos laida piecas ripas.

Šajā turnīrā Latvijas izlase ieņēmusi kopvērtējuma pēdējo, ceturto, vietu.

Jau vēstīts, ka pirmajā šī turnīra cīņā Latvija ar 1:4 zaudēja vienaudžiem no Dānijas, bet vēlāk ar 2:5 piekāpās arī mājiniekiem norvēģiem.

Gatavojoties turnīram, Latvijas U-18 izlase Ērika Miļuna, Aigara Razgala un Antolija Jemeļjaņenko vadībā aizvadīja divu dienu nometni. Tā kā «Rīgas» komanda aktīvi cīnās par iekļūšanu Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) izslēgšanas spēlēs, uz turnīru Norvēģijā nedevās pieci tās hokejisti - vārtsargs Mareks Egils Mitens, aizsargi Kārlis Čukste un Kristaps Zīle, kā arī uzbrucēji Mārtiņš Dzierkals un Ričards Bernhards.

Turnīrā izlasē spēlēja arī deviņi leģionāri no Somijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Šveices un ASV.

Pēc pavasarī izcīnītās uzvaras pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrā aprīlī Latvijas U-18 izlase piedalīsies augstākajās divīzijas pasaules čempionātā, kur B apakšgrupā mērosies spēkiem ar Čehijas, Kanādas un Somijas izlasēm, kā arī ar turnīra saimniekiem šveiciešiem.