18.08.2012. 16:42
Latvijas U-18 junioru basketbola izlase Eiropas čempionāta pusfināla mačā par 5.-8.vietu sestdien ar rezultātu 81:64 (24:16, 12:21, 26:18, 19:9) pārliecinoši pieveica Bulgārijas vienaudžus.

Līdz ar to svētdien Latvijas izlase aizvadīs maču par piekto vietu, cīnoties par pēdējo ceļazīmi uz nākamā gada pasaules čempionātu.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 16 gūtajiem punktiem bija Edgars Štelmahers, ar 12 punktiem atzīmējās Iļja Gromovs, pa 11 punktiem guva Toms Leimanis un Roberts Krastiņš, bet desmit punkti bija Ivaram Rihardam Žvīguram.

Pirmā ceturtdaļa ritēja mainīgām sekmēm - Latvijas izlase izvirzījās vadībā ar 8:2, nokļuva zaudētājos ar 10:11, bet pēc tam atkal panāca 18:11 savā labā. Savukārt pēc pirmās ceturtdaļas Latvijas jaunie basketbolisti bija vadībā ar 24:16, turklāt pusi no punktiem guva Štelmahers.

Otrās ceturtdaļas sākumā Latvija panāca arī 28:18, bet jau ceturtajā minūtē pretinieki bija panākuši izlīdzinājumu 30:30. Puslaika beigu daļā vairs tik straujas rezultāta svārstības nebija un pēc 20 spēlētām minūtēm Latvijas jaunie basketbolisti zaudēja ar rezultātu 36:37.

Trešās spēles daļas sākumā Latvijas U-18 izlase divreiz nokļuva zaudētājos ar četru punktu deficītu, tomēr ātri vien atguva vadību un pirms pēdējās desmitminūtes jau bija vadībā ar 62:55. Savukārt ceturtajā ceturtdaļā vairs straujas rezultāta izmaiņas nebija, Latvijai lēnām palielinot pārsvaru un tiekot pie drošas uzvaras.

Mačā par piekto vietu Latvijas izlase svētdien sacentīsies ar Spānijas un Itālijas mača uzvarētājiem. Komanda, kas tiks pie piektās pozīcijas, kā pēdējā kvalificēsies nākamā gada pasaules čempionātam U-19 vecuma grupā.

Kā ziņots, ceturtdaļfināla spēlēs piektdien Latvijas izlase ar rezultātu 53:65 zaudēja otrai turnīra saimniecei Lietuvai, kamēr Bulgārija ar 79:88 piekāpās Serbijai.

Čempionāta pirmos divus posmus Latvijas izlase aizvadīja Liepājā, bet izšķirošās cīņas notiek Viļņā.

Pirmajā posmā C apakšgrupā Latvijas izlase ar 58:54 pārspēja Franciju, ar 73:65 apspēlēja Turciju un ar 58:69 zaudēja Bulgārijas vienaudžiem, grupā ierindojoties otrajā vietā, bet uz otro posmu līdzi ņemot vienu uzvaru un vienu zaudējumu.

Savukārt otrajā posmā sākotnēji Latvija ar rezultātu 70:64 pieveica Krieviju, turpinājumā ar 62:82 zaudēja Horvātijai, bet izšķirošajā cīņā par vietu ceturtdaļfinālā trešdien ar 61:60 spraigā cīņā uzvarēja Slovēnijas vienaudžus.

F grupas kopvērtējumā Latvija ar trim uzvarām piecās cīņās ierindojās ceturtajā pozīcijā.

Latvijas U-18 junioru izlases galvenais treneris ir Guntis Endzels.

Pagājušajā gadā Latvijas U-18 izlase Eiropas čempionātā ieņēma desmito vietu.

Latvijas U-18 puišu basketbola izlases sastāvs dalībai Eiropas čempionātā: Edgars Štelmahers, Dmitrijs Brizgalovs, Elvis Endzels, Dāvis Geks, Ivars Rihards Žvīgurs, Armands Ginters, Toms Leimanis, Iļja Gromovs, Roberts Krastiņš, Rihards Adiņš, Česlavs Mateikovičs, Rolands Šmits.