29.07.2016. 15:21

, LSM.LV - Sports

Tāpat Latvijas jaunās basketbolistes izcīnīja ceļazīmi uz nākamā gada pasaules U-19 čempionātu.

Latvijas U-18 meiteņu basketbola izlase iepriekšējos piecus gadus pavadīja Eiropas čempionāta B divīzijā, bet kontinenta labāko astotniekā tā nebija iekļuvusi jau kopš 2009.gada. Toreiz treneres Daigas Jansones vadībā tika gūta septītā vieta, un līdz tam desmitniekā latviešu juniores spējušas tikt vēl tikai reizi, kad 2000.gadā Maija Kubliņa aizveda izlasi līdz desmitajai pozīcijai.

Pusfinālā Latvijas meitenes spēkosies ar Itālijas un Francijas dueļa spēcīgāko komandu.

Latvijas izlasē rezultatīvākā bija Luīze Šepte, kura guva 22 punktus un savāca sešas atlēkušās bumbas, kamēr 15 punkti un desmit atlēkušās bumbas Dignai Strautmanei.

Savukārt pretiniecēm ar 21 punktu atzīmējās Laura Henketa.

Jau pašā spēles sākumā ar precīzu tālmetienu atzīmējās Strautmane, bet nākamās piecas minūtes cīņa ritēja līdzīgi. Pirmās ceturtdaļas otrajā pusē latvietēm izdevās gūt septiņus bezatbildes punktus, kas ļāva panākt 16:10, bet ceturksnis noslēdzās ar rezultātu 20:15 Latvijas labā.

Otrās ceturtdaļas pirmajā minūtē latvietes panāca jau deviņu punktu pārsvaru (24:15), taču nākamās astoņas minūtes nespēja gūt punktus, kas pretiniecēm ļāva pietuvoties līdz 23:24. Tikpat nesekmīga Latvijas jaunajām basketbolistēm bija trešās ceturtdaļas pirmā puse, kad atkal nācās palikt sausā, tādējādi viņas nepilnu 14 minūšu laikā bija guvušas vien divus punktus.

Nedaudz vairāk kā minūti līdz trešā ceturkšņa beigām Beļģijas pārsvars sasniedza 14 punktus (44:30), taču latvietes uzsāka pakaļdzīšanos un piecu minūšu 17:0 izrāviens noslēdzās ar vadības pārņemšanu (47:44). Divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām beļģietes panāca izlīdzinājumu (50:50), uz ko Latvijas meitenes atbildēja ar četriem punktiem (54:50). Lai gan beļģietes divus punktus atguva, tomēr latvietes nosargāja uzvaru un iekļuva pusfinālā.

LETA jau vēstīja, ka apakšgrupu turnīrā Latvija izcīnīja trīs uzvaras trijos mačos, triumfējot A apakšgrupā. Latvietes ar 66:35 pārspēja Nīderlandes basketbolistes, ar 74:53 pieveica Čehijas izlasi un ar 57:56 ļoti saspringtā cīņā uzvarēja vienaudzes no Slovākijas, kas trīs sekundes pirms pamatlaika beigām netrāpīja divus soda metienus.

Savukārt astotdaļfinālā Latvijas izlase ar rezultātu 59:56 uzvarēja Izraēlu, kas komandai ļāva vien otro reizi vēsturē sasniegt kontinenta labāko astotnieku šajā vecuma grupā.

Tikmēr Beļģijas basketbolistes apakšgrupā ar 71:56 pārspēja Lietuvas izlasi, ar 40:70 zaudēja Spānijai, bet ar 74:52 izdevās pieveikt Serbiju. Savukārt astotdaļfinālā beļģietes ar 61:59 pārspēja Horvātijas vienaudzes.

Šogad Eiropas jaunatnes čempionāti risinās pēc jaunas formulas - pirmajā posmā komandas aizvadīja pa trim spēlēm, bet pēc tam visas spēlē astotdaļfinālā. Turpinājumā šo maču uzvarētāji cīnās par pirmo līdz astoto vietu, bet zaudētāji - par devīto līdz sešpadsmito. Trīs pēdējo vietu ieguvējas zaudēs vietu A divīzijā.

Vislielāko pieredzi kontinenta un pasaules meistarsacīkstēs iekrājusi Digna Strautmane, kurai šis ir piektais turnīrs, kamēr Alisei Markovai šī ir debija.

Strautmane palīdzēja arī U-20 izlasei Portugālē notikušajā Eiropas čempionātā, kur latvietes izcīnīja septīto vietu. Strautmane septiņās turnīra spēlēs caurmērā guva 16,4 punktus, kas bija piektais labākais rādītājs starp visām Eiropas čempionāta basketbolistēm.

No U-18 valstsvienības spēlētājām U-20 izlasē spēlēja arī Laura Grabe un Dinija Pāvelsone.

Tikmēr Marianna Kļaviņa, Sabīne Lipe, Luīze Šepte un Janeta Rozentāle jūnija beigās piedalījās pasaules U-17 čempionātā.

Gatavojoties Eiropas čempionātam, latvietes aizvadīja četras pārbaudes spēles, uzvarot Lietuvu un Igauniju, bet zaudējot Turcijai un tai pašai Lietuvai.

Pērn Latvijas basketbolistes izcīnīja otro vietu B divīzijas turnīrā, tādējādi pēc piecu gadu pārtraukuma atgriežoties spēcīgākajā divīzijā. Augstākais sasniegums latvietēm šajā vecuma grupā ir 2009.gadā izcīnītā septītā vieta.

Šogad pirmoreiz vēsturē visām sešām Latvijas jaunatnes izlasēm paredzēta dalība Eiropas čempionāta augstākajā divīzijā, taču U-18 puišu turnīrs drošības apsvērumu dēļ atcelts uz nenoteiktu laiku. Tikmēr U-17 basketbolistes Spānijā piedalījās arī pasaules meistarsacīkstēs, kur ieņēma desmito vietu.