30.07.2012. 19:02
Latvijas U-18 meiteņu basketbola izlase Maķedonijā notiekošā Eiropas čempionāta B divīzijas turnīra pirmā posma pēdējā, trešajā, mačā pirmdien ar rezultātu 48:59 (7:12, 11:21, 11:12, 19:14) zaudēja Anglijas vienaudzēm.

Līdz ar to Latvijas izlase neturpinās cīņu par trim ceļazīmēm uz A divīziju, turnīra turpinājumā sacenšoties par 9.-18.vietu.

Mača ievadā latvietes vēl atradās vadībā ar 5:1, tomēr turpinājumā Latvijas izlases uzbrukums apstājās un pēc pirmā puslaika tā zaudēja ar 18:33. Trešajā ceturtdaļā Anglijas basketbolistes pārliecinoši kontrolēja spēles gaitu un gandrīz visu laiku saglabāja 15 punktu pārsvaru, bet mača noslēdzošajā ceturtdaļā latvietes vienu brīdi pietuvojās līdz 43:53, taču ne uz ko vairāk nebija spējīgas un piedzīvoja zaudējumu.

Latvijas izlases labā 17 punktus guva Ilze Jākobsone, bet Krista Brīdiņa izcēlās ar desmit punktiem.

Kā ziņots, C apakšgrupas pirmās kārtas mačā pagājušajā ceturtdienā Latvijas izlase ar rezultātu 67:68 zaudēja Baltkrievijas vienaudzēm, bet otrajā cīņā sestdien ar 79:49 sagrāva sacensību saimnieci Maķedoniju.

Līdz ar to skaidrs, ka Latvijas izlase apakšgrupas noslēgumā neieņems kādu no pirmajām divām vietām un turnīra turpinājumā cīnīsies par 9.-18.vietu.

Šobrīd C apakšgrupas kopvērtējumā Baltkrievijas kontā ir divas uzvaras divās spēlēs, Anglija tikusi pie diviem panākumiem trijos mačos, Latvijas kontā viena uzvara trijās spēlēs, bet Maķedonija cīnās bez uzvarām.

Jau vēstīts, ka pēc viena apļa turnīra grupu divas spēcīgākās komandas iekļūs otrajā posmā. Tajā C grupas divas komandas, kas būs Baltkrievija un Anglija, sacentīsies ar D apakšgrupas (Vācija, Skotija, Lietuva, Melnkalne un Ukraina) labākajām vienībām, līdzi ņemot pirmā posma savstarpējās spēles rezultātus. Savukārt turpinājumā uzreiz šīs grupas divas labākās vienības iekļūs pusfinālā. Noslēgumā B divīzijas trīs spēcīgākās komandas iegūs tiesības nākamajā sezonā spēlēt spēcīgāko sabiedrībā jeb A divīzijā.

Pirms Eiropas čempionāta Aināra Čukstes trenētās basketbolistes aizvadīja piecas pārbaudes spēles, izcīnot piecas uzvaras. Baltijas kausa ietvaros Latvija ar vismaz desmit punktu pārsvaru pārspēja Ukrainas, Lietuvas un Igaunijas vienaudzes, bet pēc tam divreiz tika uzvarēta arī Zviedrija.

Pirms Eiropas čempionāta sākuma Čukste veica arī vienu izmaiņu sastāvā - pārbaudes mačus ne visai veiksmīgi aizvadījušās Alises Feodorovas vietā komandā iekļauta viena no U-16 izlases līderēm Kitija Laksa, kura aizpagājušajā nedēļā palīdzēja U-16 izlasei atgriezties Eiropas čempionāta A divīzijā.

Latvijas juniores Eiropas čempionāta A divīzijā iepriekšējo reizi spēlēja 2010.gadā. Pērn tās B divīzijas turnīrā palika trešajā vietā.

Latvijas U-18 meiteņu basketbola izlases sastāvs Eiropas čempionāta B divīzijas turnīrā:

Krista Brīdiņa, Ance Aizsila, Rūta Veidere, Paula Tomsone, Asnāte Fomina, Paula Langina, Sigita Džarcāne, Renāte Reine, Elīna Bērziņa, Agija Kruga, Ilze Jākobsone, Kitija Laksa.