31.07.2015. 07:31
Latvijas U-18 meiteņu basketbola izlase Eiropas čempionāta B divīzijas sacensību pirmajā spēlē ceturtdien ar rezultātu 74:39 (12:7, 18:9, 24:16, 20:7) pieveica Bulgāriju.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Kaut mača sākums bija mazrezultatīvs un uzreiz Latvijas juniores lielu pārsvaru neguva, mača gaitā par uzvaru nevienam šaubas neradās, un tā beigās pārsvars pārsniedza arī 30 punktus.

Rezultatīvākā Latvijas izlasē ar 16 punktiem un 13 bumbām zem groziem bija Digna Strautmane, ar 11 punktiem izcēlās Dinija Pāvelsone un Ivanda Hudjakova, bet Paulas Strautmanes rēķinā šoreiz bija desmit punkti.

"Pats sākums bija kā jau liela turnīra pirmajā spēlē - milzīga vēlēšanās sevi parādīt, spriedze un kļūdas. Brīžiem likās, ka meitenēm spēka ir par daudz. Tomēr diezgan ātri nomierinājāmies un sākām kontrolēt spēli," Latvijas Basketbola savienība (LBS) citē izlases galveno treneri Aināru Čuksti. "Bulgārijas komandai ir vairākas iespaidīga auguma spēlētājas, sākumā viņas mēģināja to izmantot, spiežot uz groza apakšu, taču tur pretī bija mūsu garās spēlētājas, kurām meistarības bija vairāk. Savukārt bulgāru centienus presingot ātri vien atspēkojām, tiekot pie vieglajiem punktiem. Ar katru minūti spēli kontrolējām aizvien drošāk."

"Darbiņš padarīts, bet lielai līksmībai nav pamata, jo turnīrs tik tikko sākas. Rīt mums ir brīvdiena un sestdien turnīrs it kā sāksies vēlreiz. Anglijas - Īrijas spēli neredzēju. Informāciju par pretiniecēm, protams, ievāksim, bet galvenais mērķis būs pašām parādīt labu spēli," uzsvēra treneris.

Turpinājumā Latvijas izlase D apakšgrupā sestdien tiksies ar Īriju, bet pēc tam ik pēc dienas samēros spēkus arī ar Bosniju un Hercegovinu un Angliju.Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties