28.06.2016. 10:45
Latvijas U-17 meiteņu basketbola izlase Spānijā notiekošajā pasaules čempionātā (PČ) pirmdien astotdaļfināla cīņā piekāpās Āzijas kadetu čempionvienībai Ķīnai, līdz ar to turnīra turpinājumā latvietes cīnīsies par devīto vietu.

Latvijas izlase pretinieču pārākumu atzina ar rezultātu 46:76 (21:19, 3:22, 10:15, 12:20).

Aleksa Gulbe guva desmit punktus, Luīze Šepte un Sabīne Lipe katra iemeta septiņus, bet Marianna Kļaviņa pievienoja sešus punktus.

Ķīnas izlases rindās Dzjagi Vana guva 18 punktus, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, veica sešas rezultatīvas piespēles un pārtvēra piecas bumbas.

Mača pirmajā ceturtdaļā ritēja sīva cīņa, taču Latvijas basketbolistes neveiksmīgi aizvadīja otro ceturksni, zaudējot to ar 19 punktu starpību. Pēc puslaika pārtraukuma latvietes nespēja sadeldēt lielo rezultāta starpību un Ķīnas izlase galā svinēja pārliecinošu uzvaru. Ķīnietēm bija pārsvars cīņā par atlēkušajām bumbām un pārtvertajās bumbās, kā arī viņas veiksmīgi izmantoja pretinieču kļūdas, savukārt latvietes grozam uzbruka ar vāju precizitāti.

Pirmās kārtas maču cīņā par 9.-16.vietu Latvijas basketbolistes aizvadīs otrdien pret Spānijas un Dienvidkorejas pāra zaudētājām.

LETA jau vēstīja, ka pagājušajā nedēļā Latvijas jaunās basketbolistes turnīru iesāka ar zaudējumu 71:77 pret Japānu, bet turpinājumā ar 57:60 pagarinājumā piekāpās arī Kanādai. Latvijas izlasei A apakšgrupas noslēgumā sestdien bija paredzēts duelis ar Nigēriju, taču tas nenotika, jo pretinieces vīzu problēmu dēļ nav ieradušās uz čempionātu.

Līdz ar to Latvija ieņēma trešo vietu A apakšgrupā un astotdaļfinālā bija jātiekas ar Ķīnas valstsvienību, kas ieguva otro vietu B grupā. Ķīnietes vispirms ar 56:44 uzveica francūzietes, bet pēc tam ar 41:66 kapitulēja Austrālijai un ar 82:43 pārspēja Meksiku.

Pasaules čempionāta pirmajā posmā 16 komandas bija sadalītas četrās grupās, pa četrām izlasēm katrā. Trijās spēlēs tika noskaidrota rangu tabula, un pēc tam sekoja astotdaļfināla spēles. Uzvarētājas spēlēs ceturtdaļfinālā par 1.-8.vietu, kamēr zaudētājas cīnīsies par 9.-16.pozīciju.

Latvijas izlases galvenā trenere ir Līga Alilujeva, bet viņai palīdz Armands Misus un Kristaps Zeids.

Pasaules U-17 čempionāts meiteņu komandām tiek rīkots kopš 2010.gada un šogad risinās ceturto reizi. Pirmajos divos turnīros piedalījās 12 komandas, bet pirms diviem gadiem komandu skaits tika palielināts par divām vienībām. Visas trīs reizes par čempionēm kļuvušas ASV izlases basketbolistes.

Šī ir otrā reize, kad Latvijas jaunās basketbolistes startē pasaules čempionātā, jo 2003.gadā līdzīgā turnīrā piedalījās Latvijas U-21 izlase, kas ieņēma astoto vietu. Toreiz komandā spēlēja Anete Jēkabsone-Žogota, Ieva Kubliņa, Zane Teilāne, Kristīne Kārkliņa, Anda Eibele, Aija Brumermane un citas.

Savukārt Latvijas puiši pasaules čempionātos ir spēlējuši divas reizes U-19 vecuma turnīrā, kurā 1999.gadā tika iegūta devītā, bet 2011.gadā desmitā vieta.

Lux Logi, PVC logu izgatavošana Lux Logi, PVC logu izgatavošana Ruses 6 k.1, Rīga, LV-1029