13.08.2013. 16:40
Latvijas U-16 puišu basketbola izlase Ukrainas galvaspilsētā Kijevā notiekošā Eiropas čempionāta "izdzīvošanas" grupas otrajā mačā otrdien piedzīvojusi zaudējumu arī pret Zviedrijas izlasi. Latvijas kadeti Zviedrijas izlasei piekāpās ar rezultātu 60:62 (16:24, 22:10, 14:18, 8:10).

Kaut arī mača pirmo ceturtdaļu veiksmīgāk nospēlēja Zviedrija, iekrājot astoņu punktu pārsvaru, bet otrās ceturtdaļas pirmajās pāris minūtēs to palielināja līdz desmit punktiem (29:19), Latvijas jaunie basketbolisti nepadevās un līdz pirmā puslaika beigām jau bija vadībā ar četriem punktiem (38-34).

Trešā spēles ceturtdaļa nedaudz veiksmīgāka atkal bija zviedriem un pirms izšķirošajām mača desmit minūtēm rezultāts bija neizšķirts (52:52). Pēdējā ceturtdaļa iezīmējās ar līdzīgu cīņu un divarpus minūtes pirms spēles beigu signāla Latvija atradās iedzinējos ar vienu punktu (60:61). Atlikušajā laikā vienu punktu spēja gūt tikai zviedru basketbolisti, nosargājot uzvaru visā mačā.

Rezultatīvākais Latvijas izlases rindās ar 17 gūtiem punktiem bija Renārs Birkāns, bet Zigmārs Raimo un Artūrs Strautiņš pievienoja attiecīgi pa 12 un desmit punktiem.

Kā ziņots, pirmajā šīs grupas spēlē Latvija pirmdien ar rezultātu 80:84 pagarinājumā piekāpās Beļģijas vienaudžiem.

Noslēdzošajā otrā posma mačā trešdien Latvija spēkosies ar poļiem.

Četras komandas noskaidro pozīcijas izslēgšanas turnīram, kurā notiks cīņa par 9.-16.vietu noslēguma tabulā. Trīs vājākās komandas atstās A līgu.

Pirmā posma D apakšgrupā Latvijas izlase izcīnīja uzvaru pret Itāliju, bet piekāpās Ukrainai un Horvātijai, savā grupā ieņemot pēdējo, ceturto, vietu. Šajā apakšgrupā pa vienai uzvarai iekrāja trīs komandas, bet Latvijas vienībai bija sliktākie papildrādītāji.

Pēc pirmā posma cīņu par medaļām turpina katras apakšgrupas trīs labākās komandas.

Iepriekšējā Eiropas čempionātā, kas norisinājās Latvijā un Lietuvā, latvieši trenera Ginta Fogela vadībā izcīnīja desmito vietu. Savukārt labākais sasniegums tika fiksēts 1999.gada čempionātā, kad Latvijas izlase ar tādiem basketbolistiem kā Kristapu Janičenoku un Armandu Šķēli sastāvā Vara Krūmiņa vadībā izcīnīja piekto vietu.

Gatavojoties Eiropas čempionātam, Mārtiņa Fomina trenētā Latvijas izlase pārbaudes mačos divreiz uzveica Baltkrieviju, bet pa vienai reizei pārspēja Igauniju un Lietuvu. Savukārt divreiz tika zaudēts Turcijas jaunajiem basketbolistiem.

Eiropas U-16 čempionāts A divīzijā Kijevā risināsies līdz svētdienai.