18.08.2013. 18:24

Latvijas izlase uzvarēja ar rezultātu 73:62 (15:17, 15:13, 22:18, 21:14).

Maču ar lielisku starta spurtu 8:1 pirmajās trīs minūtēs iesāka Latvijas kadeti, tomēr jau nākamajās divarpus minūtēs Beļģija panāca rezultāta izlīdzinājumu (10:10), bet līdz pirmās ceturtdaļas beigām izvirzījās divu punktu vadībā (17:15). Otrajā spēles ceturksnī rezultāts auga ārkārtīgi līdzīgi un mača pirmais puslaiks noslēdzās ar neizšķirtu 30:30.

Trešās ceturtdaļas sākumā latvieši nepilnās trīs minūtēs veica izrāvienu 8:2 un nelielā vadībā atradās visas desmit ceturkšņa minūtes, kas ceturtdaļu ļāva noslēgt ar četru punktu handikapu (52:48). Pēdējās ceturtdaļas pirmajās divās minūtēs Latvija jau bija panākusi desmit punktu pārsvaru (61:51), bet trīs minūtes vēlāk tas bija pieaudzis līdz 15 punktiem (67:52). Beļģija atlikušajā laikā spēja rezultāta deficītu samazināt līdz desmit punktiem (69:59), taču Latvijas valstsvienība pēc spēles beigu signāla svinēja uzvaru ar 73:62.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 17 gūtiem punktiem un 11 izcīnītām atlēkušajām bumbām bija Artūrs Strautiņš, bet Renāra Birkāna kontā 15 punkti. Tāpat 11 un 10 punktus guva attiecīgi Džeiks Eduards Krūmiņš un Kristers Zoriks.

Kā ziņots, pēc uzvaras Eiropas čempionāta pirmā posma otrajā spēlē Latvijas kadetu izlase zaudēja nākamajās piecās spēlēs, tomēr sestdien pusfināla mačā par 13.-16. vietu ar rezultātu 71:69 pieveica Melnkalni.

Šajā Eiropas čempionātā vietu A divīzijā zaudējušas Melnkalnes, Zviedrijas un Beļģijas U-16 izlases. Tajā pašā laikā par zelta medaļām šovakar cīnīsies Serbija un Spānija, bet bronzas godalgas sadalīs Grieķija un Itālija.