17.08.2013. 21:12

Līdz ar to Latvijas basketbolisti saglabā cerības nosargāt vietu Eiropas čempionāta A divīzijā. Izšķirošajā mačā Latvijas kadeti svētdien spēkosies ar Beļģiju. Vietu spēcīgāko komandu vidū saglabās 13 spēcīgākās turnīra komandas.

Spēli drošāk iesāka Latvijas izlase un pēc pirmā puslaika tai bija desmit punktu pārsvars - 40:30. Tomēr otrā puslaika septītajā minūtē Melnkalnes futbolisti jau panāca neizšķirtu 50:50, bet pirms pēdējās ceturtdaļas pārņēma vadību ar 59:56. Mača izskaņa aizritēja līdzīgā un ne pārāk rezultatīvā cīņā. Tas palīdzēja Latvijai pēc četriem Zigmāra Raimo punktiem pirms pēdējās minūtes pārņemt vadību ar 60:57.

Pēdējā minūtē Melnkalnes sportisti nopelnīja divas nesportiskās piezīmes, kas palīdzēja Latvijai noturēt smagu uzvaru un pārtraukt ilgo neveiksmju sēriju.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 20 gūtajiem punktiem bija Artūrs Strautiņš, bet ar 19 punktiem atzīmējās Verners Kohs.

Kā ziņots, Latvijas izlase ceturtdaļfināla cīņā par 9.-16.vietu piektdien ar 74:83 piekāpās Lietuvas vienaudžiem, ciešot piekto neveiksmi pēc kārtas. Savukārt Melnkalne ar 74:82 zaudēja Polijai.

Tagad Latvijas U-16 izlase astoņās aizvadītajās Eiropas čempionāta spēlēs izcīnījusi divas uzvaru. Pirmā no tām bija pirmā posma otrajā spēlē, kad Latvija ar 56:54 uzveica Itāliju, kas pašlaik jau sasniegusi čempionāta pusfinālu.

Latvijas izlases ar pēdējo pretinieci Beļģiju reizi jau sacentās otrajā posmā, kad «izdzīvošanas» turnīra pirmajā spēlē cieta neveiksmi ar 80:84. Pēc trim zaudējumiem visās trijās pirmā posma spēlēs, turpinājumā beļģi piecās spēlēs izcīnījuši trīs panākumus.

Iepriekšējā Eiropas čempionātā, kas norisinājās Latvijā un Lietuvā, latvieši trenera Ginta Fogela vadībā izcīnīja desmito vietu. Savukārt labākais sasniegums tika fiksēts 1999.gada čempionātā, kad Latvijas izlase ar tādiem basketbolistiem kā Kristaps Janičenoks un Armands Šķēle sastāvā Vara Krūmiņa vadībā izcīnīja piekto vietu.

Gatavojoties Eiropas čempionātam, Mārtiņa Fomina trenētā Latvijas izlase pārbaudes mačos divreiz uzveica Baltkrieviju, bet pa vienai reizei pārspēja Igauniju un Lietuvu. Savukārt divreiz tika zaudēts Turcijas jaunajiem basketbolistiem.

Eiropas U-16 čempionāts A divīzijā Kijevā risināsies līdz svētdienai.