12.08.2015. 19:33
Latvijas U-16 puišu basketbola izlase Lietuvas pilsētā Kauņā notiekošajā Eiropas čempionātā trešdien zaudēja arī piektajā spēlē un palika atpalicēju turnīra pēdējā, trešajā, vietā. Latvijas sportisti ar rezultātu 49:58 (9:17, 9:17, 18:15, 13:9) piekāpās Itālijai.

Pirmajās divās ceturtdaļās Latvija zaudēja ar identisku rezultātu 9:17, kas pēc 20 spēlētām minūtēm jau deva 16 punktu deficītu. Otrajā puslaikā ievērojami samazināt deficītu latvieši vairs nespēja.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 14 punktiem bija Rainers Kalniņš.

Šī turnīra pirmajā mačā pirmdien Itālija ar 83:74 pārspēja Izraēlu, bet dienu vēlāk Latvija ar 68:77 piekāpās Izraēlas spēlētājiem. Līdz ar to, lai uzvarētu apakšgrupā, latviešiem trešdienas mačā bija vajadzīga uzvara vismaz ar 11 punktu starpību, bet, lai ieņemtu otro vietu - ar vismaz astoņiem punktiem.

Šajā grupā trīs komandas noskaidroja rangu tabulu, kas tiks ņemta, nosakot pārus ceturtdaļfinālā par 9.-16.vietu. Ceturtās komandas trūkums nodrošināja papildus stimulu šajā konkurencē ieņemt pirmo vietu, jo, ja neveiksies ceturtdaļfinālā, pusfinālā par 13.-16.vietu uzvara nāks bez spēles.

Līdz ar to piektdien Latvija ceturtdaļfinālā par 9.-16.vietu sacentīsies ar otro spēcīgāko starp komandām, kas vadošo komandu grupas otrajā posmā nekvalificēsies ceturtdaļfinālam. Paredzams, ka šī komanda būs Anglija.

Zīmīgi, ka 1995.gadā finansiālu problēmu dēļ Latvijas izlase netika pieteikta kvalifikācijas turnīram.

Latvijas izlases galvenais treneris ir Guntis Endzels, kurš jau ar kadetu valstsvienību strādājis 2003.gadā, kad tika izcīnīta 15.vieta.

Eiropas kadetu čempionāts tiek aizvadīts no 1971.gada. Līdz 2003.gadam turnīrs notika ik pēc pāris gadiem, bet pēdējos 12 gadus čempionāts notiek katru vasaru.

Pa pieciem čempionu tituliem ir bijušai Dienvidslāvijai un Serbijai. Trīs reizes zelta godalgas kaklā kāruši Spānijas, Krievijas, Turcijas un Horvātijas jaunie basketbolisti. Divas reizes par čempioniem kļuvuši grieķi un francūži, bet pa vienam titulam ir Itālijai un Lietuvai.

Pērn par čempioniem tika kronēti Francijas basketbolisti, kuri asumiem bagātā finālmačā ar 78:53 pieveica mājiniekus Latvijas basketbolistus.

Latvijas U-16 izlases sastāvs startam Eiropas čempionātā: Anrijs Miška (Madrides «Real», Spānija), Artūrs Kurucs, Artūrs Žagars (abi - «Rīga»/«Daugavas Sporta nams»), Rainers Kalniņš, Edgars Kaufmanis («Valmiera»), Dāvids Atelbauers («Ogre»), Adrians Šnipke, Teodors Bergmanis (abi - basketbola skola «Rīga»), Bogdans Raiļans («Ogre», «Valmiera»), Armands Berķis («Jelgava»), Francis Lācis, Niks Višņēvičs (abi - «Rīga»/«Rīdzene»).