25.07.2012. 21:48
Latvijas U-16 kadetu basketbola izlase Eiropas čempionāta otrā posma noslēdzošajā, trešajā, spēlē trešdien ar rezultātu 77:68 (29:10, 17:17, 20:22, 11:19) pārliecinoši pieveica Turcijas vienaudžus.

Izšķirošo pārsvaru Latvijas basketbolisti ieguva jau pirmajā ceturtdaļā, kurā uzvarēja ar rezultātu 29:10.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 17 gūtajiem punktiem bija Gustavs Treimanis, pa 14 punktiem guva Rihards Lomažs un Ričards Melderis, bet ar 13 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām izcēlās Rinalds Mālmanis.

Pirms pēdējā mača, kurā Itālija sacentīsies ar Spāniju, pašlaik E grupas galvgalī ar četrām uzvarām četrās cīņās ir Itālija, bet tai ar trim panākumiem piecos mačos seko Horvātija un Turcija. Spānijas kontā ir divas uzvaras četrās cīņās, bet Ukraina un Latvija sacensības noslēgušas ar vienu panākumu piecās cīņās.

Apakšgrupas noslēgumā Latvija palika pēdējā, sestajā, vietā, un tagad tā pusfinālā par 9.-12.vietu sacentīsies ar F grupas piekto spēcīgāko vienību.

Kā ziņots, E grupas pirmajā kārtā pirmdien Latvijas kadeti ar rezultātu 67:76 zaudēja Itālijai, bet nākamajā dienā ar 72:76 līdzīgā cīņā piekāpās Horvātijas vienaudžiem. Savukārt Turcija vispirms ar 72:57 uzvarēja Ukrainu, bet turpinājumā ar 71:56 pārspēja arī Spānijas valstsvienību.

Pēc otrā posma ceturtdaļfinālā iekļūs grupas četras spēcīgākās komandas, bet pārējās turpinās cīņu par 9.-12.vietu.

Kā ziņots, pirmajā posmā Latvijas izlase spēlēja B apakšgrupā, ar vienu uzvaru trijās spēlēs ieņemot trešo vietu.

B grupas pirmās kārtas mačā Latvija ar 63:65 pašā galotnē tomēr piekāpās spēcīgajai Spānijas valstsvienībai, pēc tam ar 58:73 atzina Ukrainas vienaudžu pārākumu, bet pirmā posma pēdējā, trešajā, spēlē ar 66:59 uzvarēja Krieviju.

Līdz ar to otro posmu Latvijas izlase sāka bez uzvarām.

Eiropas čempionāta pirmie divi posmi tika aizvadīti Ventspilī un Panevēžā, bet noslēdzošās cīņas vienības nedēļas nogalē aizvadīs Viļņā.

Latvijas U-16 izlasi turnīrā vada Gints Fogels.

Pagājušajā gadā Latvijas U-16 izlase Eiropas čempionātā iekļuva ceturtdaļfinālā un noslēgumā ieņēma sesto vietu.

Latvijas U-16 puišu basketbola izlases sastāvs dalībai Eiropas čempionātā: Rauls Avenītis, Ervīns Mežnieks, Dāvis Zonne, Rūdolfs Strādnieks, Gustavs Treimanis, Dāvis Čīma, Rendijs Feikners, Rihards Lomažs, Ričards Melderis, Klāvs Čavars, Artūrs Grīnbergs, Rinalds Mālmanis.