09.08.2013. 20:13
Latvijas U-16 meiteņu basketbola izlase Bulgārijā notiekošā Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla mačā piektdien ar 56:66 15:23, 7:18, 21:14, 13:11) piekāpās Čehijas izlasei.

Pašā spēles sākumā rezultāts vēl turējās neizšķirts (2:2, 4:4), taču turpinājumā Čehija ātri izvirzījās vadībā, otrā puslaika sākumā pārsvaram jau pārsniedzot 20 punktus. Lai gan mača otro pusi labāk aizvadīja Aināra Čukstes vadītā Latvijas izlase, 35.minūtē pietuvojoties līdz 53:57, tomēr beigas atkal pārliecinošāk nospēlēja Čehija un iekļuva pusfinālā. Tikmēr latvietes turpinās cīņu par 5.-8.vietu. Pirmās pretinieces būs krievietes vai itālietes.

Latvijas labā 19 punkti un 12 atlēkušās Paulai Strautmanei, 9+11 viņas māsai Dignai, bet 10 punkti Kristiānai Rikveilei. Čehijai pa 13 punktiem guva Mihaela Matuškova un Ļenka Soukalova.

Čempionāta pirmajā posmā Latvija izlase izcīnīja uzvaru pret Zviedriju un Turciju, kā arī piekāpās Krievijai. Savā apakšgrupā tika ieņemta otrā vieta, bet uz otro posmu līdzi paņemts viens panākums. Savukārt otrajā posmā sekoja zaudējumi pret Horvātiju un Spāniju, kā arī uzvara pār Grieķiju, kas deva ceturto vietu savā grupā un ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu.

Tikmēr Čehijas basketbolistes pirmajā posmā guva uzvaru pret Ungāriju un Slovākiju, kā arī piedzīvoja zaudējumu pret Franciju, savukārt otrajā posmā sekoja panākumi pret Nīderlandi, Itāliju un Beļģiju, kas deva pirmo vietu savā grupā.

Šī čempionāta labākās piecas komandas nodrošinās sev vietu nākamā gada pasaules U-17 čempionātā.

Pērn latvietes dramatiskā cīņā ar Portugāli pagarinājumā izcīnīja tiesības pēc piecu gadu pārtraukuma atkal startēt Eiropas spēcīgāko komandu pulkā.

Līdz šim augstākais sasniegums Latvijas kadetēm bijis izcīnīta piektā vieta galvenā trenera Aināra Čukstes vadībā 2001.gada čempionātā. Arī šo izlasi trenē Čukste.