12.07.2012. 16:12
Latvijas U-16 meiteņu basketbola izlase ceturtdien piedzīvoja zaudējumu pirmajā Tallinā notiekošā Eiropas čempionāta B divīzijas turnīra spēlē.

Latvija ar rezultātu 60:64 (18:14, 19:11, 12:26, 11:13) piekāpās Slovākijai.

Rezultatīvākā Latvijas izlasē ar 15 gūtajiem punktiem bija Beāte Markāne, bet 12 punktus guva Kate Krēsliņa.

Kaut vēl septītajā minūtē slovākietes bija vadībā ar 14:11, pirmo ceturtdaļu jau savā labā noslēdza Latvija (18:14), bet pēc puslaika tai bija 12 punktu pārsvars - 37:25.

Tomēr trešajā ceturtdaļā slovākietes ne tikai izlīdzināja rezultātu, bet arī jau ieguva vadību un līdz pat mača pēdējām minūtēm viņām piederēja neliels pārsvars, izcīnot uzvaru.

Pēc tam pārējos D apakšgrupas mačos Latviju piektdien un sestdien sagaidīs mači arī ar Norvēģijas un Baltkrievijas izlasēm.

Pēc viena apļa turnīra grupu trīs spēcīgākās komandas iekļūs otrajā posmā. Tajā D grupas trīs komandas sacentīsies ar C apakšgrupas (Polija, Bulgārija, Rumānija, Luksemburga) labākajām vienībām, līdzi ņemot pirmā posma savstarpējo spēļu rezultātus. Turpinājumā šīs grupas četras labākās vienības iekļūs ceturtdaļfinālā, bet noslēgumā B divīzijas trīs spēcīgākās komandas iegūs tiesības nākamajā sezonā spēlēt spēcīgāko sabiedrībā jeb A divīzijā..

Pirms Eiropas čempionāta Mudītes Zanderes trenētās basketbolistes aizvadīja vien trīs spēles Baltijas kausa ietvaros, kurās ar rezultātu 50:32 pārliecinoši pieveica Igaunijas vienaudzes, ar 84:76 pagarinājumā uzvarēja Ukrainu un ar 70:67 arī pagarinājumā pieveica Lietuvas komandu.

Latvijas kadetes Eiropas čempionāta A divīzijā nav spēlējušas kopš 2008.gada. Pērn tās B divīzijas turnīrā palika trešajā vietā.

Latvijas U-16 meiteņu basketbola izlases sastāvs Eiropas čempionāta B divīzijas turnīrā: Kate Krēsliņa, Kitija Laksa, Beāte Markāne, Paula Lūķe, Anna Buša, Kitija Štolce, Marta Bergmane, Paula Strautmane, Digna Strautmane, Ieva Spīgule, Vineta Bīriņa, Amanda Betlere.