17.07.2012. 19:33
Latvijas U-16 meiteņu basketbola izlase otrdien piedzīvoja dramatisku zaudējumu Tallinā notiekošā Eiropas čempionāta B divīzijas turnīra otrā posma otrajā mačā.

Aizvadītajā cīņā Latvijas izlase tikai pēdējās sekundēs ar rezultātu 60:64 (21:18, 9:16, 9:18, 21:12) piekāpās Polijas vienaudzēm.

Pirmajā ceturtdaļā neliela iniciatīva piederēja Latvijas izlasei, kas teju visu laiku atradās vadībā, bet pirmās desmit minūtes noslēdza ar trīs punktu pārsvaru (21:18). Tomēr otrās ceturtdaļas beigu daļā pārliecinošāk darbojās Polijas basketbolistes, kuras veica astoņu punktu izrāvienu, puslaiku noslēdza ar četru punktu pārsvaru (34:30), bet trešajā ceturtdaļā vienu brīdi bija vadībā pat ar 18 punktiem (48:30). Latvijas izlase gan prata nepadoties un uzsāka pakaļdzīšanos, bet minūti pirms pamatlaika beigām Polijas valstsvienības pārsvars bija vairs tikai trīs punkti (63:60). Atlikušajās sekundēs Latvijas izlases spēlētājas divreiz nesekmīgi centās realizēt trīspunktu metienus, noslēgumā piedzīvojot dramatisku zaudējumu.

Rezultatīvākā Latvijas komandā ar 22 gūtajiem punktiem bija Kitija Laksa, 13 punktus iekrāja Marta Bergmane, bet neviena cita spēlētāja nespēja sasniegt desmit gūto punktu robežu.

Šīs grupas pirmajā kārtā pirmdien Latvijas kadetes ar rezultātu 59:54 pieveica Bulgāriju, bet atlikušajās otrās kārtas cīņās otrdien Baltkrievija tiksies ar Luksemburgu, kamēr Slovēnija mērosies spēkiem ar Bulgāriju.

Otrā posma pēdējā spēlē Latvijas izlase trešdien tiksies ar Luksemburgu.

Šobrīd F grupas kopvērtējumā Polijas kontā četras uzvaras četrās spēlēs, Slovēnija iekrājusi trīs panākumus trīs mačos, Latvijas izlases kontā divas uzvaras un divi zaudējumi, Bulgārija tikusi pie viena panākuma un piedzīvojusi divus zaudējumus, bet Luksemburgas un Baltkrievijas izlases aizvadītajos trīs mačos pie panākumiem nav tikušas.

Pēc otrā posma ceturtdaļfinālā iekļūs grupas četras spēcīgākās komandas, bet noslēgumā B divīzijas trīs spēcīgākās komandas iegūs tiesības nākamajā sezonā spēlēt spēcīgāko sabiedrībā jeb A divīzijā.

Kā ziņots, pirmajā posmā Latvijas izlase spēlēja D grupā, kur ar divām uzvarām trijās spēlēs izcīnīja otro vietu.

D grupas pirmās kārtas mačā Latvija ar rezultātu 60:64 piekāpās Slovēnijai, pēc tam ar 83:21 sagrāva Norvēģijas vienaudzes, bet trešajā spēlē ar 52:34 pieveica Baltkrievijas izlasi.

Līdz ar to otro posmu Latvijas izlase sāka ar vienu uzvaru.

Pirms Eiropas čempionāta Mudītes Zanderes trenētās basketbolistes aizvadīja vien trīs spēles Baltijas kausa ietvaros, kurās ar 50:32 pārliecinoši pieveica Igaunijas vienaudzes, ar 84:76 pagarinājumā uzvarēja Ukrainu un ar 70:67 arī pagarinājumā pieveica Lietuvas komandu.

Latvijas kadetes Eiropas čempionāta A divīzijā nav spēlējušas kopš 2008.gada. Pērn tās B divīzijas turnīrā palika trešajā vietā.

Latvijas U-16 meiteņu basketbola izlases sastāvs Eiropas čempionāta B divīzijas turnīrā: Kate Krēsliņa, Kitija Laksa, Beāte Markāne, Paula Lūķe, Anna Buša, Kitija Štolce, Marta Bergmane, Paula Strautmane, Digna Strautmane, Ieva Spīgule, Vineta Bīriņa, Amanda Betlere.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009