13.09.2014. 19:09
Latvijas Deivisa kausa izlase sestdien Valmierā notiekošajā Deivisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas zonas pirmās grupas duelī dubultspēlē pieveica Austriju, pagarinot abu vienību sēriju.

Dubultspēlē Latvija, ko pārstāvēja pašmāju labākais tenisists Ernests Gulbis un Miķelis Lībietis, ar 7-5, 7-6 (7:3), 6-4 pieveica Filipu Osvaldu un Aleksandru Peju.

Tiesa, pēc trim aizvadītiem mačiem Latvija joprojām atrodas iedzinējos ar 1-2.

Maču Latvijas tenisisti iesāka lieliski, jo izdevās lauzt sāncenšu servi un panākt vadību ar 2-0. Tiesa, pēc tam austrieši atbildēja ar to pašu, izlīdzinot rezultātu. Seta turpinājumā abas komandas aizvadīja ļoti līdzvērtīgu spēkošanos, taču 12.geimā Latvija izmantoja savas iespējas lauzt Austrijas servi un pirmo setu uzvarēt ar 7-5.

Savukārt otrajā setā neviena komanda neļāva salauzt savu servi, kā rezultātā sets noslēdzās taibreikā. Tajā Latvijas tenisisti, sākumā nonākuši iedzinējos, prata gūt vairākus punktus pēc kārtas un gūt panākumu ar 7:3.

Trešajā setā Latvija jau pirmajā geimā lauza pretinieku servi, pēc tam panākot arī 2-0. Tālu no sāncenšu serves laušanas latvieši nebija arī trešajā geimā, taču to paveikt vēlreiz neizdevās. Taču mājinieki setu turpināja ar viena breika pārsvaru, ko nosargāja un guva uzvaru šajā dubultspēlē.

Kā zināms, piektdien Latvijas izlase Deivisa kausa izcīņu sāka ar divām neveiksmēm. Vispirms pašmāju otrā rakete Andis Juška piektdien ar 3-6, 3-6, 2-6 piekāpās Martinam Fišeram, bet pēcāk Jānis Podžus ar 3-6, 1-6, 4-6 zaudēja Jirgenam Melceram.

Līdz ar to pēc trim cīņām Latvija ir iedzinējos ar 1-2, taču svētdien Valmierā tiks aizvadīts vismaz viens vienspēļu mačs, kurā varētu piedalīties Gulbis. Ja Latvijai izdosies uzvarēt nākamo vienspēli, starp to un Austriju tiks aizvadīta visu izšķirošā piektā cīņa, lai noteiktu dueļa uzvarētāju.

Šobrīd plānots, ka vienspēlēs Juška tiksies ar Melceru, bet Podžus spēkosies ar Fišeru.

Tiesa, pirms otrās un trešās dienas spēlēm komandu kapteiņi pieteikumos var veikt izmaiņas.

Par Gulbja dalību gaidāmajās spēlēs ilgāku laiku bija liela neskaidrība. Ceturtdien Latvijas Tenisa savienības (LTS) prezidents Juris Savickis paziņoja, ka Gulbis duelī piedalīsies, ko aģentūrai LETA apstiprināja arī LTS pārstāve Zane Sausverde, sakot, ka Gulbis izlases pieteikumā dalībai sacensībās bijis jau kopš 2.septembra, kad komandu kapteiņi nosauca to sastāvus. Līdz ar to Gulbja gatavība piedalīties gaidāmajās spēlēs esot likumsakarīga.

Austrijas izlasei sacensībās nepalīdzēs talantīgais Dominiks Tīms (36.), kurš ir Gulbja treniņu biedrs un nesen apspēlēja latvieti ASV atklātā čempionāta otrajā kārtā.

Valmiera šāda līmeņa tenisa sacensības uzņem pirmoreiz vēsturē.

Latvijas un Austrijas komandas šajā duelī cīnās par vietas saglabāšanu Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā. Cīņas uzvarētāji šajā grupā spēlēs arī nākamgad, bet zaudētājiem nāksies aizvadīt vēl vienu cīņu par izdzīvošanu ar Rumānijas un Zviedrijas dueļa zaudētājiem.

Kā ziņots, Latvijas izlase februārī cieta zaudējumu Deivisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas zonas pirmās grupas pirmajā duelī, izbraukumā ar 0-5 piekāpjoties Slovākijai. Pati Slovākija vēlāk ar 4-1 uzvarēja Austriju un septembrī duelī ar ASV spēkosies par vietu pasaules grupā.

Februāra duelī pret Slovākiju viesus pārstāvēja J.Podžus, M.Podžus, Artūrs Lazdiņš un Juška.

Pērn Latvijas izlase sekmīgi pārvarēja Eiropas-Āfrikas zonas otro grupu, sākotnēji ar 3-0 izbraukumā pieveicot Tunisiju, turpinājumā ar 3-2 izbraukumā pārspējot arī Monako, bet izšķirošajā duelī ar 3-2 Rīgā pieveica arī Somiju un trešoreiz vēsturē kvalificējās Deivisa kausa pirmajai grupai.

Iepriekš Latvijas izlase Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā spēlējusi 2008. un 2010.gadā, bet nevienā no šīm reizēm nespēja saglabāt vietu tajā.