11.06.2015. 10:50
Svētdien, 14. jūnijā plkst. 16:00 Jelgavas ledus hallē notiks labdarības treniņš Latvijas stājhokeja izlasei, ko vadīs O.Bārtuļa un K.Skrastiņa hokeja nometnes treneri no Kanādas.

Spēlētāji varēs uzlabot savas prasmes kopā ar pasaulē atzītiem profesionāļiem - "Montreal Canadiens" (NHL) vasaras attīstības nometņu slidošanas tehnikas speciālistu Lukasu Losonu, ripas kontroles un metienu tehnikas speciālistu Timu Turku no "Carolina Hurricanes" (NHL) un "Tampa Bay Lightning" (NHL), un Denu Reju - ripas kontroles un metienu tehnikas treneri uz ledus un ārpus tā, hokeja skolas "Dangle Hockey school" (Kanāda) dibinātāju.

Treniņa ietvaros ir paredzēta arī draudzības spēle ar Latvijas hokeja izlases spēlētājiem.Sporta veids – stājhokejs (angl.v. standing ice hockey) radās Krievijā pēc ārsta-protēzista dr. Marka Pitkina iniciatīvas, kad viņš zinātniski izpētīja, ka cilvēkiem ar kājas amputāciju ir vieglāk veikt kustības uz ledus slidojot nevis ejot. Stājhokejs ir tas pats hokejs, tikai to spēlē cilvēki ar kustību traucējumiem, kā arī ar roku, kāju amputācijām, kā arī roku, kāju problēmām pec traumām gan sportā, gan sadzīvē.

Starptautiskās PARA ICE HOCKEY federācijas kongresā tika nolemts uzticēt organizēt 2016.gada pasaules čempionātu – Latvijas Paralimpiskajai komitejai un Latvijas stājhokeja federācijai. Pasaules čempionāts notiks nākamā gada 24.-28.maijā. Tajā piedalīsies 6 hokeja lielvalstu (Kanādas, ASV, Somijas, Krievijas, Vācijas) komandas. Latvijaā, Jelgavā tie patiesi būs īsti hokeja svētki, kādi jau tie bija 2006.gadā pasaules čempionāta laikā. Protams, svētki varēs notikt tikai ja tos atbalstīs gan valsts, gan pašvaldības, gan labvēļi, mecenāti, sponsori.

Biedrībai „Latvijas Paralimpiskā komiteja” ir reģistrācijas apliecība (VUR), kā arī LR Finansu ministrijas atļauja saņemt ziedojumu un sponsoru, ziedotāju ienākuma nodokļa atlaides dokumenti.

Paralimpiskais sports un vispār sports cilvēkiem ar invaliditāti nav sociālā rehabilitācija – TAS IR SPORTS ĪSTIEM ATLĒTIEM, kuri pārvar daudz lielākas fiziskās un morālās barjeras nekā profesionālie sportisti, lai varētu trenēties, gatavoties un piedalīties sacensībās!

Lūdzam Jūs atbalstīt Latvijas sportu cilvēkiem ar invaliditāti, būsim pateicīgi par jebkāda veida palīdzību.

Biedrības „Latvijas Paralimpiskā komiteja” rekvizīti:LPK, Reģ.Nr. 40008025464Stabu ielā 60, LV -1011, RīgaBanka: A/S SEB banka Rīdzenes filiāleb/k UNLALV2XKonts: LV48UNLA0002045469690

Informāciju sagatavoja:LPK ģenerālsekretārsAndris UlmanisBeach tenis, volejbola laukums Jaunmārupe, Mazcenu aleja 6a, Mārupes n., LV-2166
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties