14.09.2014. 14:57
Latvijas skrituļslaloma sportisti izcīnījuši sudraba medaļas Vācijā notiekošā pasaules čempionāta komandu sacensībās.

Latvijas komandu sacensībās pārstāvēja Ieva Meldere, Marta Garā, Miks Zvejnieks un Kristaps Zvejnieks. Viņi summā par deviņām sekundēm zaudēja Vācijas kvartetam, kamēr trešo vietu izcīnīja Čehijas komanda, kuru latvieši apsteidza par teju četrām sekundēm.

Pirms tam individuālajās sacensībās milzu slalomā K.Zvejnieks izcīnīja 12.vietu, bet Meldere ierindojās 17.pozīcijā. Paralēlajā slalomā K.Zvejnieks tika līdz pusfinālam un vēlāk ierindojās ceturtajā vietā, bet Meldere netika tālāk par 1/16 finālu.

Čempionāts noslēgsies svētdien ar slaloma sacensībām.

Paralēli notikušajās pasaules ranga ieskaites sacensībās slalomā K.Zvejnieks ierindojās trešajā vietā, bet Garā ieņēma 28.pozīcijā.

K.Zvejnieks par Pasaules kausa ieguvēju skrituļslalomā kļuva iepriekšējās divās vasarās. Viņš ir vien otrais Pasaules kausa posmos uzvarējušais sportists, kurš nav vācietis. Pirms viņa to bija paveicis vienīgi itālis Stefāno Berlindžēri.

Skrituļslaloms ir salīdzinoši jauns sporta veids. Tajā, tāpat kā kalnu slēpošanā, ir jāveic slaloma trase pa kalnu uz leju, bet slēpju vietā tiek izmantotas skrituļslidas un viss notiek pilsētas centrā uz asfalta. Izbraucamo vārtu skaits svārstās no 36 līdz 60. Sportisti, traucoties lejā, var sasniegt ātrumu līdz 40 kilometriem stundā.

Pērn Latvijā pirmoreiz risinājās Pasaules kausa posms. Toreiz tika cerēts, ka šogad Pasaules kausa sacensības risināsies Rīgā, kas gan nav realizējies, bet Latvija cer 2018.gadā uzņemt pasaules čempionātu.