10.12.2013. 19:07
Latvijas reitinga līderi Latīņamerikas (LA) dejās Marts Smolko un Viktorija Puhovika izcīnījuši uzvaru Lietuvas galvaspilsētā notikušajās Pasaules sporta deju federācijas (WDSF) reitinga sacensībās. Savukārt, jauniešu grupā (16-18g.) Karols Junelis un Kristina Garifuļina ieņēma trešo vietu, ziņo Latvijas Sporta deju federācijas preses sekretārs Ivars Bācis.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Pēc pagājušajā nedēļā izcīnītās 9.vietas pasaules čempionātā Marts Smolko un Viktorija Puhovika nupat Viļņā notikušajās WDSF reitinga sacensībās LA dejās bija favorītu lomā. Savu statusu viņi apliecināja, 52 pāru konkurencē no 11 valstīm izcīnot pārliecinošu uzvaru. Otrajā vietā palika mājinieki – Lietuvas čempioni Jokubas Venckus un Jomante Dapkevičiute, bet trešie bija krievi Igors Makarovs un Anna Baklanova. Latvijas čempionāta finālisti Marts Puniņš/Dana Jākobsone un Kārlis Treijs/Anastasija Krivošejeva iekļuva ceturtdaļfināla divdesmitčetriniekā, iegūstot attiecīgi 20. un 22.vietu.

Standartdeju (ST) programmā 51 pāra konkurencē labākie no mūsējiem bija K.Treijs un A.Krivošeja, kuri iekļuva pusfinālā un izcīnīja 8.vietu. Vēl diviem Latvijas pāriem ST dejās izdevās iekļūt ceturtdaļfinālā – Kristam Čiapasam un Annai Andreičukai 19.vieta, bet M.Puniņam un D.Jākobsonei 22.vieta. Uzvaru svinēja šā gada pasaules čempioni U21 grupā Jevgēņijs Ņikitins un Dana Spicina no Krievijas.

Ar iekļūšanu trijniekā un godalgoto trešo vietu LA dejās 39 pāru konkurencē iepriecināja jauniešu grupas dejotāji Karols Junelis un Kristina Garifuļina, kuri kopā dejo tikai trešo mēnesi. Vēl divi mūsējie pāri bija pusfinālā – Natans Katkovskis un Jeļizaveta Manija palika tūdaļ aiz fināla 7.vietā, bet Dāvis Geikins un Megija Grunberga 12.vietā. ST dejās 36 dalībnieku vidū diviem Latvijas pāriem izdevās iekļūt pusfināla divpadsmitniekā, Latvijas reitinga otrajam pārim Kirilam Rasimjonokam un Jaroslavai Tkačai ierindojoties 8.vietā un Edvīnam Belousovam un Jeļizavetai Jermilovai  ieņemot 10.vietu.

Jau šo piektdien Ķīpsalas izstāžu hallē sāksies prestižās trīs dienu starptautiskās sporta deju sacensības „Baltic Grand prix”, kuru galvenie notikumi būs Eiropas kauss ST dejās pieaugušajiem (piektdien) un Pasaules čempionāts jauniešiem 10 dejās (sestdien). Sestdien un svētdien norisināsies arī WDSF reitinga sacensības ST un LA dejās. Vairāk informācijas par „Baltic Grand prix” www.balticgp.lv.CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties