10.11.2017. 13:03

Labākais no latviešiem piektdien bija Roberts Zvejnieks, kurš pirmajā kārtā savā slidojumā bija trešais. Tālāk tika katra skrējiena divi ātrākie, kā arī piecu labāko rezultātu īpašnieki no trešo vietu ieguvējiem, starp kuriem ar trešo rezultātu bija arī Zvejnieks. Savukārt otrajā kārtā, kurā notika cīņa par vietu ceturtdaļfinālā, latvietis savā slidojumā palika pēdējais - piektais, sacensības noslēdzot. Līdz piektajam aplim Zvejnieks turējās trešajā vietā, bet pēc tam viņu apsteidza vēl divi konkurenti. No tikšanas ceturtdaļfinālā Zvejnieku šķīra gandrīz četras sekundes.

Tikmēr Tomass Bakevics pirmajā kārtā startēja lēnā slidojumā, kurā viņš ieņēma ceturto vietu, bet neveiksme piemeklēja Roberto Puķīti, kurš savā skrējienā stabili turējās otrajā pozīcijā, tomēr pēc slidojuma latvietim tika piešķirts sods, tāpēc viņš nākamajā kārtā netika. Tieši Puķītis no Latvijas šorttrekistiem šajā distancē bija visaugstāk Pasaules kausa kopvērtējumā, ar 2622 punktiem ieņemot 13.vietu.

Ceturtdien Latvijas pārstāvji priekšsacīkstēs apstājās arī 500 un 1500 metru distancēs. Īsākajā no tām pirmo kārtu kā vienīgais pārvarēja Puķītis, kurš uzvarēja savā slidojumā, savukārt Tomass Bakevics un Roberts Zvejnieks savos skrējienos bija ceturtie, tādējādi nākamo kārtu nesasniedzot. Otrajā kārtā Puķītis savā slidojumā turējās otrajā pozīcijā, tomēr neveiksme distances beigu daļā lika finišēt piektajā pozīcijā, kā dēļ neizdevās sasniegt ceturtdaļfinālu, kur iekļuva katra slidojuma divi ātrākie sportisti un sešu labāko rezultātu īpašnieki no trešo vietu ieguvējiem.

Tikmēr 1500 metru distancē Zvejnieks pirmajā kārtā savā slidojumā bija otrais un iekļuva nākamajā kārtā, kamēr Puķītis un Bakevics savos slidojumos bija attiecīgi ceturtais un sestais, tādējādi sacensības noslēdzot. Savukārt cīņā par pusfinālu Zvejnieks savā slidojumā palika piektais un sacensības neturpināja. Jau vēstīts, ka sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā Ungārijā Puķītis bija septītais 1000 metros, bet Roberts Krūzbergs 1500 metru distancē izcīnīja 13.vietu. Savukārt otrajā posmā Zvejnieks izcīnīja 12.vietu 500 metros, bet trīsreiz garākā distancē R.Krūzbergs ierindojās 15.pozīcijā. Latvijas stafetes komanda, kas šajā posmā nestartē, pirmajā etapā bija 13.pozīcijā, bet otrajā posmā izcīnīja desmito vietu.

Olimpiskajā sezonā šorttrekā risināsies četri Pasaules kausa posmi, no kuriem pēdējais būs novembra vidū Seulā. Šie etapi ir arī kā kvalifikācija nākamā gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm. Kopumā Pasaules kausā tiks sadalītas 110 ceļazīmes uz olimpiskajām spēlēm, bet Dienvidkorejai kā sacensību saimniecei jau ir garantētas piecas vietas gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē. Individuālajās distancēs Olimpiādei kvalificēsies 32 labākie šorttreka sportisti, kamēr stafetē tās būs astoņas labākās komandas. Ja individuālajās disciplīnās vienai valstij labāko 32 atlētu sarakstā būs vairāk par trim sportistiem, ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm iegūs ranga nākamie labākie slidotāji.

Latvijas šorttrekā izstrādāta sešu gadu programma, kurā par mērķi izvirzīts pakāpenisks sportistu progress un cīņa par medaļām augstākā līmeņa sacensībās jau pirms 2022.gada Pekinas olimpiskajām spēlēm. Līdz ar to kāda šorttreka sportista kvalificēšanās jau nākamā gada Olimpiādei tiks uzskatīta par augstu sasniegumu.

Izmantotie resursi:leta.lv