09.11.2017. 11:27

Priekšsacīkšu pirmo kārtu 500 metros kā vienīgais pārvarēja Roberto Puķītis, kurš uzvarēja savā slidojumā, savukārt Tomass Bakevics un Roberts Zvejnieks savos skrējienos bija ceturtie, tādējādi nākamo kārtu nesasniedzot.

Otrajā kārtā Puķītis savā slidojumā turējās otrajā pozīcijā, tomēr neveiksme distances beigu daļā lika finišēt piektajā pozīcijā, kā dēļ neizdevās sasniegt ceturtdaļfinālu. Ceturtdaļfinālā iekļuva katra slidojuma divi ātrākie sportisti un sešu labāko rezultātu īpašnieki no trešo vietu ieguvējiem.

Tikmēr 1500 metru distancē Zvejnieks pirmajā kārtā savā slidojumā bija otrais un iekļuva nākamajā kārtā, kamēr Puķītis un Bakevics savos slidojumos bija attiecīgi ceturtais un sestais, tādējādi netiekot nākamajā kārtā.Cīņā par pusfinālu Zvejnieks savā slidojumā palika piektais un sacensības neturpināja.

Piektdien šī trijotne piedalīsies priekšsacīkstēs 1000 metru distancē.

Sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā Ungārijā Puķītis bija septītais 1000 metros, bet Roberts Krūzbergs 1500 metru distancē izcīnīja 13.vietu. Savukārt otrajā posmā Zvejnieks izcīnīja 12.vietu 500 metros, bet trīsreiz garākā distancē R.Krūzbergs ierindojās 15.pozīcijā.

Tikmēr Latvijas stafetes komanda, kas šajā posmā nestartē, pirmajā etapā bija 13.pozīcijā, bet otrajā posmā izcīnīja desmito vietu.

Olimpiskajā sezonā šorttrekā risināsies četri Pasaules kausa posmi, no kuriem pēdējais būs novembra vidū Seulā. Šie etapi ir arī kā kvalifikācija nākamā gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm.

Kopumā Pasaules kausā tiks sadalītas 110 ceļazīmes uz olimpiskajām spēlēm, bet Dienvidkorejai kā sacensību saimniecei jau ir garantētas piecas vietas gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē. Individuālajās distancēs Olimpiādei kvalificēsies 32 labākie šorttreka sportisti, kamēr stafetē tās būs astoņas labākās komandas. Ja individuālajās disciplīnās vienai valstij labāko 32 atlētu sarakstā būs vairāk par trim sportistiem, ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm iegūs ranga nākamie labākie slidotāji.

Latvijas šorttrekā izstrādāta sešu gadu programma, kurā par mērķi izvirzīts pakāpenisks sportistu progress un cīņa par medaļām augstākā līmeņa sacensībās jau pirms 2022.gada Pekinas olimpiskajām spēlēm. Līdz ar to kāda šorttreka sportista kvalificēšanās jau nākamā gada Olimpiādei tiks uzskatīta par augstu sasniegumu.

Izmantotie resursi:LETA

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]