24.01.2015. 22:41
Šajā nedēļas nogalē Nīderlandes pilsētā Dordrehtā norisinās Eiropas čempionāts šorttrekā, kurā piedalās arī Latvijas šorttrekisti – Roberto Puķītis, Roberts Zvejnieks, Kārlis Krūzenbergs un Evita Krievāne, Marta Paškevica.

Vakar ar startiem 1500 , 500 un 1000 metru distancēs tika atklāts šī gada Eiropas čempionāts šorttrekā (turpmāk-EČ). Pirmās uz starta devās dāmas Evita Krievāne un Marta Paškevica. Paškevica savā priekšskrējienā ar rezultātu 2:43.420 izcīnīja ceturto vietu, bet Krievāne ar rezultātu 2:47.670 bija piektā, ar ko bija par maz lai iekļūtu pusfinālā. Pēc tam uz starta devās kungi, arī viņiem neizdevās iekļūt pusfinālā, kuri attiecīgi savos skrējienos izcīnīja: Zvejnieks ar rezultātu 2:25.925 – 4. vietu un Krūzenbergs 2:21.977 - 5. vietu, bet Puķītim diskvalifikācija.

Vēlāk vakarā bija arī priekšsacīkstes 500 un 1000 metros. No mūsējiem 500 metru distancē Krievāne pārvarēja pirmo kārtu, bet cīņā par iekļūšanu labāko sešpadsmitniekā savā skrējienā palika ceturtā, kas deva iespēju šodien cīnīties par 17. vietu. Savukārt Puķītis 1000 metros savā skrējienā ar dienas labāko laiku izcīnīja uzvaru un uzreiz iekļuva ceturtdaļfinālā, kurš norisināsies svētdien. Pārējie mūsu sportisti nepārvarēja pirmo kārtu.

Šodien mūsu sportisti startēja skrējienos par vietu divdesmitniekā, kur veiksmīgākais bija Zvejnieks, kurš savā skrējienā izcīnīja uzvaru un distances kopvērtējumā ierindojās 22. vietā, bet Krūzenbergs ieņēma 33. vietu. Dāmām Krievāne skrējienā bija trešā, kas kopvērtējumā deva 25. vietu, bet Paškevicai - 33. vieta. Par uzvarētāju kungiem 1500 metru distancē kļuva mājinieks Knegts, bet dāmām uzvara tika britu sportistei Kristija.

Savukārt 500 metru distancē augstāko vietu no latviešiem izcīnīja Krievāne, kura distances kopvērtējuma ierindojās 21. vietā, kamēr kungiem Puķītim 25. vieta. Dāmām uzvarējā atkal Kristija, bet kungiem pie uzvaras tika naturalizētais Krievijas pārstāvis Ans, aiz sevis atstājot pirmās distances uzvarētāju Knegtu.

Līdz šim augstākos sasniegumus EČ sasniedzis Latvijas šorttrekists Haralds Silovs, kurš ir divkārtējs Eiropas absolūtais čempions un vienreiz bijis otrais. Vairākas reizes kāpis arī uz augstākā pakāpiena individuālajās distancēs. Tieši Silovs un viņa izcīnītā uzvara 2008. gada EČ Ventspilī pamudināja Puķīti pievērsties šim sporta veidam.

Informāciju sagatavoja:Jānis Beikmanis, KBK-Rīga

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933