13.01.2017. 19:06
Latvijas snovbordists Toms Petrusevičs piektdien Austrijā notikušajā Pasaules kausa posmā izcīnīja 19.vietu sloupstaila disciplīnā, bet Artūrs Cukunde ierindojās dalītā 30.vietā, abiem Latvijas sportistiem izpildot vienu no individuālajiem atlases kritērijiem startam 2018.gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.

Kvalifikācijas sacensībās Petrusevičs labākajā braucienā tika pie 69,25 punktiem, kas viņam grupā deva 11.vietu. Līdz pirmajam astotniekam, kas garantētu vietu pusfinālā, latvietim pietrūka nepilni 12 punkti.

Tikmēr Cukunde kvalifikācijā labākajā braucienā nopelnīja 53,50 punktu, savā grupā ierindojoties 16.pozīcijā.

Ņemot vērā abus brauciens, Petrusevičs izcīnīja 19.vietu, bet Cukunde ierindojās dalītā 30.pozīcijā. Kopumā uz starta izgāja 59 snovbordisti.

Finālam kvalificējās katra brauciena trīs labākie sportisti, bet 4.-8.vietā finišējušie nopelnīja vietu pusfinālā.

Tā kā abi Latvijas snovbordisti iekļuva Pasaules kausa posma labāko trīsdesmitniekā, viņi izpildīja vienu no individuālajiem atlases kritērijiem, lai kvalificētos olimpiskajām spēlēm. Tiesa, lai valstij iegūtu vienu Olimpiādes kvotu, kādam no latviešiem pasaules rangā jābūt arī labāko četrdesmitniekā.

LETA jau vēstīja, ka Petruševics pagājušajā nedēļā izcīnīja 18.vietu akrobātisko lēcienu pa tramplīnu jeb «Big Air» disciplīnā.

Savukārt Cukundem šīs bija pirmās sacensības šosezon. Neskatoties uz atkārtotu savainojumu, viņš pagaidām izlēmis netaisīt operāciju.

Lai varētu kvalificēties olimpiskajām spēlēm, «Big Air» disciplīnā un sloupstailā snovbordistiem 2018.gada janvārī Pasaules rangā jābūt kā minimums 50,00 FIS kategorijas punktiem, kā arī jāiekļūst labāko trīsdesmitniekā Pasaules kausa posmā vai nākamā gada pasaules čempionātā. Olimpiskajām spēlēm «Big Air» disciplīnā un sloupstailā kvalificēsies 40 labākie snovbordisti.